Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

97. rocznica Odzyskania Niepodległości

15 listopada, po mszy św. o godz. 12.30, obecni na mszy św. parafianie i goście, uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Program artystyczny świętujący 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku. 

 

Ze wzruszeniem, chwytającym nierzadko za serce, wysłuchano ponad godzinnego programu przygotowanego przez nauczycieli pod kierunkiem p. Adama Grabarczyka. Zachwyciła alegoryczna scenka spętanej, zdeptanej i sponiewieranej Polski, która po odrodzeniu sparafrazowaną Inwokacją z „Pana Tadeusza”, dziękowała polskim obrońcom wolności: od rycerzy Chrobrego i spod Grunwaldu, odsieczy wiedeńskiej, zesłańców powstania listopadowego i styczniowego, polskich legionistów Piłsudskiego i Hallera, żołnierzy września i harcerzy Powstania Warszawskiego, bohaterów spod Monte Cassino, Katynia i Żołnierzy Wyklętych. To właśnie IM, męczennikom naszej odrodzonej Ojczyzny, poświęcono Apel poległych z frazą „Polegli na polu chwały!” Wezwanie do apelu Marszałka, wspólne odśpiewanie Piłsudskiemu pieśni „Jedzie, jedzie na Kasztance, Siwy strzelca strój! Hej, hej Komendancie, miły wodzu mój!” zachwyciło i rozrzewniło publiczność, która brawami nagrodziła młodych wykonawców.

Podziwiano nie tylko ciekawą choreografię, dobór wierszy polskich poetów, narodowych i legionowych pieśni nawiązujących do trudnych i zmiennych losów naszego kraju, ale piękne, pełne ekspresji ich wykonanie. „Był to czas refleksji i zadumy nad wartością wolności i niepodległości, tak ważnej dla narodowej tożsamości wielu pokoleń naszych przodków”- stwierdził pan Zygmunt G., nucący zasłyszane pieśni. „ Toż to piosenki z moich lat, nie sądziłam, że je jeszcze usłyszę w wykonaniu dzieci” – dodała starsza pani.

Na podkreślenie zasłużył kunszt i dbałość o najdrobniejszy szczegół w doborze strojów i rekwizytów sprowadzanych z muzeów i od zaprzyjaźnionych pasjonatów. Dziękując nauczycielom, dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknego widowiska, ks. proboszcz Sławomir Wiśniewski, podkreślił znaczenie wolności dla pokoleń, które o nią walczyły, ale również dla młodych urodzonych w wolności: „ Była to piękna lekcja patriotyzmu. Ale pamiętajcie o słowach Marszałka Piłsudskiego, które tu, przed chwilą On sam wygłosił, że być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, ale zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Odnosząc się do dnia dzisiejszego trzeba podkreślić, że Polska wygrała. Mamy naszego Prezydenta i nowy rząd. Liczymy na to, że nie spoczną na laurach.

{gallery}SPSierkowek{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa