Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Dziennikarstwo służące Prawdzie, Dobru, Pięknu

W 52. Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzony jest 16 września, ukazał się nowy nr gazety parafialnej „W Promieniach Miłosierdzia”, a w nim dużo interesujących artykułów. M.in. wywiad z ks. proboszczem Andrzejem Rutkowskim, artykuł o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz wiele innych wartych przeczytania tekstów. Zachęcamy do lektury!

Redakcja miesięcznika realizuje  dziennikarstwo służące Prawdzie, Dobru, Pięknu i łączeniu - a nie dzieleniu - ludzi.

PRZESŁANIE II SYNODU MŁODYCH

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -  16 września 2018

Czytaj więcej...

Wyruszyła 410 Gostynińska Piesza Pielgrzymka do Skępego

Ponad 50 pątników wyruszyło w czwartek 6 września na pielgrzymkę do Skępego, by wziąć udział w sobotniej Uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przewodnikiem duchowym pielgrzymów jest ks. proboszcz Andrzej Rutkowski.

Pątnicy wyruszyli w drogę po mszy św. w Kościele oraz błogosławieństwie ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego. Na pierwszy nocleg pielgrzymi zatrzymają się w Dobrzyniu nad Wisłą. Do Skępego dotrą w  piątek ok. godz. 18.00.

 

 

Czytaj więcej...

Parafia Miłosierdzia Bożego w Gostyninie ma nowego Proboszcza. Ingres ks. Andrzeja Rutkowskiego

W życiu religijnym wspólnoty parafialnej  mianowanie nowego proboszcza stanowi niezwykle istotny moment, bowiem funkcjonowanie parafii jest w decydującym stopniu zdeterminowane myśleniem i działaniem duszpasterza. Również dla samego proboszcza podjęcie posługiwania duszpasterskiego w nowej wspólnocie parafialnej staje się ważnym wydarzeniem i swoistym zadaniem, które przed nim zostało postawione.  Prawo kościelne stwierdza, że: ... proboszcz jest własnym pasterzem zleconej sobie parafii, podejmującym pasterską troskę o powierzoną mu wspólnotę pod władzą biskupa diecezjalnego. Powołany jest do uczestnictwa w posłudze Chrystusa, ażeby dla tejże wspólnoty wykonywał zadania nauczania, uświęcania i kierowania, przy współpracy także innych prezbiterów i diakonów oraz niosących pomoc wiernych świeckich, zgodnie  z przepisami prawa (KPK kan. 519)

 

Czytaj więcej...

POŻEGNANIE KS. PROBOSZCZA

Biskup Płocki, Piotr Libera z dniem 1 lipca 2018 r. mianował ks. Sławomira Wiśniewskiego, proboszcza naszej parafii, proboszczem parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nasielsku - Pieścirogach. W niedzielę 24 czerwca nastąpiło pożegnanie ks. Proboszcza.

Czytaj więcej...

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Ponad 400 osób wzięło udział w I Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 17 czerwca w Gostyninie  pod hasłem „Kocham Cię życie”.

Czytaj więcej...

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl