Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Niedziela Palmowa 2017

Tydzień przed Wielkanocą Kościół przeżywa w liturgii Niedzielę Męki Pańskiej, tradycyjnie zwanej Niedzielą Palmową. Tego bowiem dnia przypominamy w liturgii uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Przed jego stopy rzucano liście palmy i rozkładano płaszcze. Na pamiątkę tego wydarzenia święcimy palmy.

 

Podczas liturgii czytana jest po raz pierwszy w Wielkim Poście Męka Pańska - stąd tytuł VI niedzieli Wielkiego Postu. Czytana jest z podziałem na role. Jest ewangelista, tłum oraz inne osoby. Rolę Jezusa zawsze czyta celebrans.

Liturgię o godz. 11.00 rozpoczęliśmy na dworze przed kościołem wśród licznie zgromadzonych dzieci. Oczywiście wszystkie z palemkami. Tam odbyło się czytanie ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Ks. Proboszcz poświęcił palemki i ze śpiewem animowanym przez scholę - Idziemy z radością na spotkanie Pana" dzieci weszły do świątyni machając wysoko uniesionymi palemkami - witając i pozdrawiając Jezusa.  Podczas mszy św. z dziećmi i młodzieżą to oni - dzieci i młodzież - włączyli się w czytanie Męki Pańskiej z podziałem na role.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl