Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej

W sobotę – 18. listopada – odbyły się obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., która została odprawiona w naszym parafialnym kościele. Eucharystii dziękczynnej za 100 lat istnienia Szkoły, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata, przewodniczył i wygłosił homilię ksiądz Infułat prof. dr hab. Wojciech Góralski.

 

W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na osiągnięcia i sukcesy tej placówki oświatowej. Przywołał m.in. słowa papieża św. Jana Pawła II wypowiedziane we Włocławku w 1991 roku, który mówił: „Młody człowiek jest wrażliwy na piękno, na inne wartości duchowe. "Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. Któż z nas nie miał w życiu i nie wspomina z wdzięcznością takiego człowieka: kapłana, nauczyciela, profesora lub przyjaciela, który umiał odsłonić nam nowy świat wartości i wzbudzić dla niego trwały entuzjazm, czy nawet nadać cały kierunek życiu?” Ks. Infułat zachęcał zgromadzonych nauczycieli do tak gorliwej pracy, by również po latach i o nich podobnie mówili ich wychowankowie.

Następnie wszyscy zebrani przeszli ulicami miasta do szkoły im. Armii Krajowej, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona zmarłym pedagogom placówki. Nasz gość – ks. Infułat W. Góralski dokonał jej poświęcenia.

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl