Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

BOŻE CIAŁO 4 czerwca 2015

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała,  jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.

Dlatego przeżywamy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Staramy się też pamiętać aby nie przystępować do stołu Pańskiego niegodnie, w stanie grzechu ciężkiego, gdyż w ten sposób oddalamy się jeszcze bardziej od naszego Boga, zamiast zbliżać się do Niego. Dlatego został nam dany również sakrament pojednania, który ma nas przybliżać do Boga i prowadzić do jedności z Nim. W Uroczystość Bożego Ciała pamiętamy też o tym sakramencie i jego szafarzach, czyli kapłanach. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było komu jej celebrować. Dziękujmy więc Bogu za kapłanów, prosząc o wszystkie łaski potrzebne do godnego sprawowania posługi, do której zostali wezwani.

Uroczystej mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Sławomir Wiśniewski. koncelebrowali z nim: ks. Ryszard Kruszewski, proboszcz parafii p.w. św. Marcina oraz ks. Wojciech, wikariusz naszej parafii. Homilię wygłosił ks. Proboszcz, podkreślając rolę eucharystii w życiu chrześcijanina. Stawiał też pytania: jak ważna jest w naszym życiu niedzielna eucharystia, jak często też przystępujemy do Komunii św. Zachęcał do pogłębionej refleksji oraz ożywienia życia sakramentalnego.  

Po mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Udział w tej procesji jest zawsze publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

Przy kościele par. św. Marcina ks. Dziekan podziękował wszystkim uczestnikom liturgii i procesji, szczególnie służbie liturgicznej, asystom procesyjnym obu parafii, przygotowującym ołtarze, orkiestrze miejskiej a także policji i straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas jej trwania.

My także bardzo serdeczne dziękujemy przygotowującym tegoroczne ołtarze na terenie naszej parafii: mieszkańcom sołectwa Sierakówek – Kleniew (ołtarz przy kościele) oraz mieszkańcom ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika. (ołtarz przy Centrum Kultury)   

{gallery}bc15{/gallery}

{gallery}Bozecialo5{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 34
W tym tygodniu: 264
Archiwa