Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego

W sobotę 31 maja 2014r. odbył się w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Płockiej pod hasłem: „Dziecko największym darem Boga”

 

Po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w takim spotkaniu jako rodzina z gostynińskiego Kręgu Kościoła Domowego. Razem z nami, czyli Anią i Romkiem oraz naszymi córkami: Aleksandrą i Moniką, z kręgu gostynińskiego byli również: Agnieszka i Andrzej z rocznym synkiem Michałkiem, oraz pilotująca nasz Krąg para z Płocka: Jadzia i Jurek. W spotkaniu uczestniczył również nasz ksiądz Proboszcz – Moderator Domowego Kościoła.

Spotkanie w Płońsku rozpoczęto zawiązaniem wspólnoty i prezentacją rejonów DK: płockiego, płońskiego, przasnyskiego, pułtuskiego, rypińskiego i ciechanowskiego – przyjechało z nich około 200 osób. Następnie konferencję pt. „Dziecko darem Boga” wygłosili Violetta i Łukasz Jagnieża z diecezji warszawsko-praskiej. Podczas prelekcji multimedialnej przekonywali, że dziecko, które rodzi się w rodzinie, nie jest własnością rodziców, oni nie są posiadaczami dziecka: „Rodzice dają życie i wychowują dziecko, ale nigdy nie mogą go traktować jako swojej własności. Koniecznym warunkiem do dobrego wychowania i formacji chrześcijańskiej jest miłość między rodzicami” – stwierdzili małżonkowie.

Wzruszające były świadectwa małżonków darzących się miłością i oczekujących na  kolejne narodziny dzieci, które przyjmowali jako  wielki dar od Boga. Usłyszeliśmy również, wiele małżonków nie może mieć swoich dzieci, a mimo to towarzyszy im ogromna wiara, że Pan obdarzy ich tym darem. Otwierają więc swoje serca na dzieci adoptowane – kochane taką samą miłością. Spotkaniu i świadectwom towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz serdeczność z jaką słuchaliśmy siebie nawzajem. Każdemu bowiem dodawała otuchy.

Centrum Dnia Wspólnoty stanowiła eucharystia, którą sprawował Biskup Płocki Piotr Libera. W swojej homilii podkreślił ewangelizacyjną rolę rodziny: „Jesteście ludźmi, którzy nie tylko wzajemnie ubogacają się w Chrystusa, ale także niosą Go innym. Choć każda z grup działających w Kościele ma własny charyzmat, to wspólnym charyzmatem wszystkich grup jest dzielenie się Ewangelią, czyli ewangelizacja. Kościół Domowy wpisuje się w to dzieło, upowszechniając chrześcijańską duchowość małżeńską i służąc innym małżeństwom na drodze pogłębiania ich ewangelicznej dojrzałości” – wymieniał bp Libera. Ks. Biskup podziękował także rodzinom Domowego Kościoła za świadectwo wiary.

W dalszej części spotkania odbyła się agapa – zjedliśmy smaczny bigos z kiełbasą oraz pyszne ciasta.

Po wspólnej agapie odbyło się nabożeństwo rozesłania. Uczestnicy Domowego Kościoła odmówili litanię za rodzinę, zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem i mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo dla każdej rodziny.  

Zostaliśmy również poinformowani, że ruszyła nowa strona internetowa Domowego Kościoła Diecezji Płockiej, pod adresem: www.domowykosciol-plock.pl

Wszystkim parom małżeńskim polecamy spotkania wspólnotowe Oazy rodzin.

  Ania i Romek

{gallery}oaza/plonsk14{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 94
W tym tygodniu: 94
Archiwa