Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Dziękczyninie w rodzinie

W sobotę 5 września br. Rodzina Radia Maryja przeżywała w Toruniu uroczyste VII Dziękczynienie w Rodzinie. Nasza gostynińska pielgrzymka uczestniczyła w tym świętowaniu po raz drugi.

Bożego błogosławieństwa na szczęśliwą i bezpieczną podróż udzielili pielgrzymom ks. Proboszcz Sławomir Wiśniewski oraz ks. Marek Piątkiewicz. W tym roku uroczystości odbywały się na placu przy nowo budowanej świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce uroczystości udaliśmy do Kaplicy Pamięci na Mszę św., której przewodniczył i homilię wygłosił O. Zbigniew Pieńkos, prowadzący Centralę Radia Maryja w Chicago. Kaplica Pamięci jest poświęcona Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej. Jeszcze nieukończona świątynia zachwyca wszystkich swoim pięknem. Z daleka widać jej błyszczącą kopułę. Na placu wokół świątyni, w dawnym parku drzewnym w Toruniu, gromadziły się tłumy pielgrzymów z biało-czerwonymi i biało-żółtymi flagami oraz tablicami z nazwami miejscowości, z których przybyli członkowie i sympatycy Kół Radia Maryja. Atmosfera radości i wdzięczności za dar Radia Maryja i toruńskiej świątyni – wotum wdzięczności Polaków za dar Papieża Polaka, udzielała się wszystkim uczestnikom spotkania. Głównym punktem uroczystości były nieszpory, sprawowane o godz. 16.00, podczas których nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego w ścianę świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Nieszporom przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, który specjalnie dla tej świątyni pozyskał kamień z Watykanu. Kamień ten pochodzi z pierwszej Bazyliki św. Piotra na Watykanie, zbudowanej za czasów Konstantyna w IV wieku. Ma on nam przypominać o ciągłości tradycji chrześcijańskiej i naszej więzi ze stolicą Piotrową w Rzymie, gdzie przez 27 lat urząd następcy św. Piotra pełnił nasz święty rodak Jan Paweł II. Mieliśmy też możliwość po raz pierwszy zobaczyć kościół górny, w którym sprawowane były nieszpory. W uroczystości udział wzięli o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, prezydent Torunia Michał Zaleski, projektant świątyni inż. Andrzej Ryczek oraz nasi parlamentarzyści i europosłowie.

Na święto Dziękczynienia przybyło tysiące Polaków z kraju i zagranicy. Organizatorzy zadbali o to, aby nie zabrakło atrakcji dla każdego, od najmłodszych do najstarszych. Dla dzieci wydzielono specjalny plac gier i zabaw, natomiast dla dorosłych przygotowano stoiska ze zdrową żywnością, wyrobami folklorystycznymi oraz dobrymi książkami. Można było skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich, podziwiać występy zespołów ludowych i folklorystycznych z różnych regionów Polski oraz posłuchać muzyki, której w innych mediach raczej nie ma co szukać. Wielkie wrażenie wywierała też wspólna modlitwa tej największej na świecie Rodziny. Przez cały dzień panowała radosna, świąteczna i rodzinna atmosfera oraz dobra pogoda. Pełni dobrych przeżyć i wrażeń wracaliśmy do naszych domów.

Maria Przybysz

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 78
W tym tygodniu: 289
Archiwa