Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

I Niedziela Adwentu 30.11.14 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
  2. Najlepszym wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa jest Maryja – Matka Pana Jezusa. Zapraszamy  serdecznie na Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie o godz. 6.50. Do licznego udziału w „roratach” zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości towarzyszyli im w drodze do kościoła, a później do szkoły.
  3. Jak co roku przygotowujemy się także do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia) poprzez nowennę do Matki Bożej – codzienną modlitwę po mszy św. porannej.
  4. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed III Niedzielą Adwentu: 12 – 14 grudnia. Poprowadzi je ks. Henryk Lewandowski, proboszcz z Dobrzynia nad Wisłą. Serdecznie zachęcamy już dziś  zaplanowania sobie czasu, by móc każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach. Program rekolekcji będzie w gablocie i na stronie internetowej.
  5. Dziś także rozpoczyna się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Ma on przyczynić się do lepszego poznania i do szacunku dla życia konsekrowanego ze strony wiernych, a także pozwoli lepiej odkryć Boże piękno widoczne w życiu osób konsekrowanych. Jak podkreśla znany benedyktyn, o. Knabit: „w perspektywie wiary zakonnica i zakonnik stają się znakiem, że Bóg istnieje”. Niech w naszych modlitwach nie zabraknie pamięci o znanych nam osobach konsekrowanych – o siostrach pasjonistach pracujących w naszym mieście, o kapłanach, którzy prowadzili u nas rekolekcje, o naszym ziomku – o. Łukaszu oraz o p. Ewie – wdowie konsekrowanej.
  6. Ojciec Święty Franciszek kontynuuje trzydniową wizytę w Turcji. To już szósta zagraniczna podróż apostolska Franciszka i piąta w tym roku. Otoczmy Ojca Świętego i Jego posługiwanie naszą modlitwą.
  7. Od dziś Caritas Polska rozpoczyna akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł ( kula), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
  8. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców.
  9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 17.45. 

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota grudnia. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 zakończona modlitwami ze św. JPII, w piątek adoracja od 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.

11. Za tydzień pierwsza niedziela grudnia. Po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem. 

12. W drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

13. Z okazji wspomnienia swojej patronki, św. Cecylii nasza schola parafialna PROMYCZKI MIŁOSIERDZIA wzięła udział w przesadach piosenki religijnej – tydzień temu w Żyrardowie oraz wczoraj w Gralewie. W obu przeglądach zaprezentowała się bardzo dobrze, przywiozła pamiątki – statuetkę i aniołka oraz dużo wrażeń. Dziękując dzieciom ze scholi, że rozsławiają imię naszej parafii w diecezji i poza nią życzymy im dalszych sukcesów, a najbardziej radości
z chwalenia Boga śpiewem. 

14. Zachęcamy do nabywania kalendarze diecezjalne na 2015 r. z wizerunkami Obrazów Maryjnych z naszych diecezjalnych sanktuariów.

15. Na zniszczoną katedrę w Sosnowcu złożyliśmy ofiary w wysokości 766 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

16. Dziś w kalendarzu św. Andrzeja. Wszystkim solenizantom, a szczególnie nam posługującym – p. Andrzejowi, organiście i p. Andrzejowi, nadzwyczajnemu szafarzowi eucharystii składamy serdeczne życzenia. Wszystkich otoczmy także modlitwą.

17. W sobotę 6 grudnia w godz. 14.00 – 16.30, Koło Caritas będzie wydawało paczki świąteczne dla rodzin niezamożnych.

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa