Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.17 r.

  1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w piątek 24 marca. Poprowadzi je o. Sylwester Kopyt, Paulin i misjonarz z Oporowa. Otoczmy rekolekcjonistę, spowiedników i naszą parafię modlitwą. Program rekolekcji we gablocie i na stronie internetowej. Możemy też pobrać wydrukowany na kartkach ze stolika przy wyjściu z kościoła. W sobotę spotkanie rekolekcyjne dla dzieci o godz. 11.00 będzie jednocześnie kolejnym spotkaniem formacyjne dla dzieci komunijnych z klas III, IV i V.
  2. Trwają nasze spotkania z MB Częstochowską. Dziś suma w intencji rodzin ze Strzałek, Lipy, Osady i Sałek. Po mszy św. wspólny różaniec, czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie rodzin opiece Pani Jasnogórskiej. Następne spotkanie za dwa tygodnie (z racji na rekolekcje) Zapraszamy rodziny ze Stanisławowa Skrzyńskiego i Skoków.  
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego jutro, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
  4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Dziś, gdy tak wielu publicznie domaga się prawa do zabijania dzieci w łonie matki, potrzeba bardzo wielu, którzy modlitwą będę wspierać każde poczęte życie, każdą matkę noszącą pod serce swoje dziecko i każdego ojca. Co roku zachęcamy do podjęcia w tej intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitwa trudna – trwająca 9 miesięcy. Do Bożego Narodzenia. Ale piękna i bardzo wspierająca rodziców. Zachęcamy do wzięcia deklaracji – są z tyłu na stoliku. Uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji będzie podczas mszy św. o godz. 17.00. Gdyby ktoś był na innej mszy św. może złożyć deklarację w zakrystii.
  5. Jutro, po mszy wieczornej spotkanie lektorów, a we wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich animatorów również po mszy św. wieczornej.
  6. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Nadal zachęcamy do podejmowania czasowej abstynencji i prosimy, by uzewnętrznić to przez podpis w Parafialnej Księdze.
  7. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
  8. W sobotę 1 kwietnia wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Bardzo prosimy o potwierdzenie chęci wyjazdu przez dokonanie wpłaty do p. Ewy.
  9. Wczoraj nasi ministranci ze szkoły podstawowej brali udział w turnieju diecezjalnym w piłkę nożną w Płońsku. Zagraliśmy dobre mecze, choć zabrakło szczęścia. Rywale okazali się lepsi. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Jackowi Toruniewskiemu i panu Józefowi Halamie za pomoc przy sfinansowaniu przewozu dla dzieci na te rozgrywki.
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa