Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Niedziela misyjna 2015

W niedzielę 18 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o misjonarzach i dzieciach w krajach misyjnych.  Dzieci z Koła Misyjnego przygotowały uroczystą oprawę Mszy Świętej.

Pamiętały o misjonarzach z naszej diecezji księdzu Radosławie Zawadzkim, który przebywa na misjach w Peru i ojcu Łukaszu Kwiatkowskim  z Papui Nowej Gwinei. W procesji  z darami dzieci niosły symbole pomocy i pracy misyjnej krzyż, atlas, blok, kredki, ołówki, różaniec misyjny, Biblię, chleb i wino. Przebrały się  za mieszkańców krajów misyjnych: Afrykańczyków, Chińczyków, Hindusów, Indian, mieszkańców Australii i Oceanii. W czasie kazania dzieci z koła misyjnego wraz z opiekunami opowiedziały o swojej pracy w kole misyjnym: o adopcji misyjnej Kemi i Karlosa z Peru, o ostatniej wizycie księdza misjonarza Radosława Zawadzkiego, o kiermaszach ciast, jasełkach dla Miejskich Przedszkoli i pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

W tym dniu gościliśmy w naszej parafii księdza misjonarza Aleksandra Sewastianowicza z Białorusi. Ksiądz opowiedział o swojej pracy w maleńkiej parafii Mir gdzie wśród 3 tysięcy mieszkańców jest zaledwie 32 katolików. Księdzu misjonarzowi bardzo podobało się przebranie i zaangażowanie misyjne dzieci z Koła misyjnego.     

     

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl