Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Kurs dla lektorów

“Ministrant księgi wie do czego służą obcęgi” czyli kilka słów o kursie dla lektorów

Co dwa lata w naszej diecezji odbywa się kurs dla lektorów. Chętni ministranci pod opieką swoich duszpasterzy i diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza przygotowują się, aby jak najgodniej i najowocniej sprawować posługę ministranta księgi w swojej wspólnocie parafialnej.

 

W tym roku kurs dla lektorów z dekanatu gostynińskiego odbywa się w naszej parafii. Ministranci którzy zapisali się na kurs przez kilka kolejnych sobót będą mieli możliwość przygotowania się do funkcji lektora. W programie formacji znajdują się m.in. następujące zagadnienia: podstawowe wiadomości związane z Pismem Świętym, rok liturgiczny w życiu Kościoła, znajomość ksiąg liturgicznych, funkcja lektora podczas Triduum Paschalnego, dykcja i poprawne czytanie.

A oto wypowiedzi tych ministrantów z naszej wspólnoty, którzy zdecydowali się służyć Jezusowi i ludziom poprzez pełnienie funkcji lektora:

Ja chciałbym zostać lektorem ponieważ jest to moim marzeniem. Bym jeszcze powiedział że jest to powołanie od Boga. Zawsze chciałem zostać lektorem ale nigdy nie miałem takiej możliwości. Raz miałem okazje zostać ale jeszcze wtedy nie byłem gotowy.

Piotr Osipowicz

Lektor to dość specyficzna posługa. Chcę zostać lektorem, ponieważ proklamowanie słowa Bożego we wspólnocie wiernych oraz  poszerzenie wiedzy dotyczącej liturgii jest czymś, czym mogę w dość zauważalny sposób wpłynąć na postawę ludzi. Nie chodzi tylko o głoszenie Słowa Bożego, lektor to jest także postawa, która do czegoś zobowiązuje. Modlitwa, dzielenie się nabytą wiedzą z innymi, tłumaczenie, rozjaśnianie Słów Bożych. Jestem pewien, że ta droga, czyli pogłębienie więzi z Chrystusem jest moją drogą, dlatego chciałbym mieć wkład, chciałbym uczestniczyć  i być częścią Jego „spadku”, który zostawił nam po swojej śmierci. Jestem przekonany o swojej dojrzałości religijnej i jestem w stanie godnie pełnić tę rolę.

Bartosz Gronkiewicz

Wspierajmy naszych przyszłych lektorów modlitwą. Niech znajdą w nas przyjaznych słuchaczy, a nie surowych i wymagających sędziów.

Opracował:

Ks. Damian Jabłoński

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa