Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

MARSZ DLA ŻYCIA w GOSTYNINIE.

Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi” encyklika Evangelium vitae św. Jan Paweł II. Zapraszamy na Marsz w Gostyninie – 17 czerwca godz. 15.00 – pomnik św. Jana Pawła II

Od 13 lat w Polsce organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. A przede wszystkim gromadzi ludzi, których łączy wspólnota wartości. Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych. W tym roku parafia Miłosierdzia Bożego wspólnie z parafią św. Marcin organizuje po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta pod hasłem Kocham Cię Życie, po to, żeby pokazać wartości życia i rodziny takimi jakimi są, czyli pięknymi, co najbardziej kochamy. Tegoroczna edycja marszu zaplanowana jest na 17 czerwca. Zapraszamy, aby pod tym hasłem, przemaszerować ulicami Gostynina w radosnym pochodzie, manifestując poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia którego istnienie tak często zależy od ofiarności i postawy służby spotykanych na swej drodze osób. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00. Kolorowy pochód zmierzać będzie ulicami naszego miasta od parafii św. Marcina do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie na uczestników czekać będzie wspólna biesiada. Zakończy się Mszą Świętą o godzinie 17 30. Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania! Biorąc to  pod uwagę wyjdziemy na ulice naszego miasta, aby: -wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. W celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Przy okazji Marszu dla Życia odbędzie się zbiórka pieluch w ramach akcji „Pielucha dla Malucha”.

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 31
W tym tygodniu: 261
Archiwa