Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Maryja wśród nas – powitanie Obrazu

Maryja w cudownym Jasnogórskim wizerunku przybyła do naszej parafii 21 maja. O godz. 17.00 przywitaliśmy Obraz na skrzyżowaniu ulic Polnej i 18 – stycznia. W uroczystej procesji został przeniesiony do świątyni parafialnej. Obraz nieśli kolejno: ojcowie, matki, rodziny z Kościoła Domowego, młodzież oazowa i z parafialnego biura ŚDM oraz młodzież z PUL-u. Do świątyni wnieśli obraz strażacy.  

 

„Jasnogórska Pani, Królowo rodzin, witam Cię w naszej świątyni w imieniu własnym, moich współpracowników i całej rodziny parafialnej. Staję dziś przed Tobą pełen wzruszenia, jako Twoje dziecko, ukształtowane przez Ciebie, przy Twoim sierpeckim sanktuarium, zwanym sanktuarium Pani Mazowieckiej Niezawodnej Nadziei” – powitał ikonę Maryi ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz gostynińskiej parafii Miłosierdzia Bożego. Parafii która, jak mówił, czci Maryję, ale i boryka się z różnymi problemami.

„Bardzo wielu moich parafian szuka pracy poza Gostyninem, i poza granicami kraju. To ogromnie utrudnia życie każdej rodziny. Tak jak większość mieszkańców naszego kraju przeżywamy z troską wszystko, co w nim i w naszym mieście się dzieje. Jakże często bezradni, nie widząc, co powiedzieć, co począć. Maryjo, wiemy, jak bardzo potrzebuje i nasz kraj i Gostynin Bożej pomocy, obecności i mocy Ducha św. i Twojej macierzyńskiej opieki. Chcemy dziś prosić – wejrzyj Matko na Twe dzieci z miłością, zajrzyj do naszych serc. Wspomnij pielgrzymowanie Twoich dzieci do Skępego, do Suserza, do Obór, do Częstochowy. Wejrzyj na nasze modlitwy zanoszone co tydzień, w każdą środę do Ciebie. Na modlitwy gromadzących się w kościele i przy kapliczkach, w mieście i na wiosce. Wejrzyj na modlących się codziennie modlitwą różańcową, stojących przy odbiornikach radiowych
i telewizyjnych do Jasnogórskiego Apelu” – mówił ks. Sławomir Wiśniewski w czasie powitania obrazu.

Przypomniał też, że ikona Matki Bożej Częstochowskiej przybywa w wyjątkowym czasie: 1050-lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia. Proboszcz tej wspólnoty dziękował biskupowi płockiemu, który przewodniczył tej uroczystości, za dar ustanowienie kościoła w nowej gostynińskiej parafii świątynią jubileuszową. „Chcemy zachować tożsamość chrześcijańską. Chcemy za przykładem tak bliskich nam – św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II stawać się świadkami Bożego Miłosierdzia” – powiedział ks. proboszcz.

W imieniu parafii Obraz został powitany przez rodzinę p. Kuźnickich. Rodziców, Karolinę (uczennica kl. III Gimnazjum) Pawła (ucznia kl. V SP) oraz małego Michała.

„Maryja po raz pierwszy odwiedza tę świątynię i tak jak wszędzie tam, gdzie została zaproszona, przynosi nam swoją Matczyną miłość i troskę, opiekę. Pamiętajmy, że jeżeli zaprosimy Maryję do naszego życia, do naszej codzienności, jeśli zaprosimy ja do  naszych domów, rodzin, zakładów pracy, to doświadczymy Jej matczynej opieki, podobnie jak doświadczyli jej nowożeńcy z Kany Galilejskiej. Tak samo jak doświadczyli jej na przestrzeni dziejów nasi przodkowie” – przypomniał w homilii bp Piotr Libera.

Ksiądz biskup dziękował też za obecność młodzieży z parafialnego centrum ŚDM, która przyniosła kaganek wiary. „Już za dwa miesiące będziemy świadkiem tego wielkiego kościelnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Wśród wielu modlitw pamiętajcie też o tej intencji, by nasza młodzież została gościnie przyjęta a przede wszystkim, by jak najlepiej skorzystała z tego spotkania i była nową nadzieją, nową wiosną Kościoła” – powiedział bp Piotr.

W procesji z darami na ręce księdza Biskupa jak dar dla parafii został złożona nowa kapa maryjna, w której ks. proboszcz witał Obraz Maryi. Kapa została ufundowana przez Koła Żywego Różańca. Od parafii darem dla naszej świątyni był nowy kielich i puszka na komunikanty z małym naczynkiem do udzielania Komunii św. pod dwiema postaciami.    

Na koniec, przed błogosławieństwem ks. Biskup modlił się o nowe powołania kapłańskie również z naszej parafii. Prosił, byśmy o tej intencji pamiętali w swoich osobistych modlitwach.

{gallery}Nawiedzenie/powitanie{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 7
W tym tygodniu: 7
Archiwa