Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Wakacyjny wyjazd ministrantów

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca grupa ministrantów z naszej parafii przebywała na wyjeździe wakacyjnym nad morzem. Miejscem naszego pobytu była miejscowość Karwia. Piękna pogoda umożliwiała ministrantom codziennie korzystać z kąpieli w morzu, wypoczywać na plaży, budować okazałe architektonicznie budowle z pisaku, oraz cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

 

         Wśród atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników wyjazdu była wycieczka na Półwysep Helski, spacer po Władysławowie z uświadczeniem alei sportowców, oraz pobyt w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie, gdzie przygotowują się i szlifują formę do zawodów nasi olimpijczycy.

         Pobyt w ośrodku, w którym byli zakwaterowani nasi ministranci był doskonałą formą integracji z inną wspólnotą. Otóż nasi ministranci zapoznali się z grupą dzieci i młodzieży, którzy przyjechali z parafii p.w. św. Bartłomieja w Niedzicy z Archidiecezji Krakowskiej. Wspólna formą integracji i wspólnego świadectwa wiary wobec przebywających w tym czasie wczasowiczów był zorganizowany na plaży pogodny wieczór. Ponadto nasi ministranci ( brązowi medaliści Diecezji Płockiej) J rozegrali wspólny mecz z ministrantami z zaprzyjaźnionej parafii. Po wyrównanej i zaciętej grze wygraliśmy ten mecz!!!!!

         Czas szybko płynął i nadeszła chwila powrotu. Jednak w drodze powrotnej na naszych ministrantów również czekały atrakcje. Pierwszą z nich była wizyta na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Chłopcy oglądali lądowanie i wzbijanie się w powietrze samolotu. Następnie była tura objazdowa po najważniejszych z punktu historycznego miejscach Gdańska i spacer po starówce.

Niespodzianą, która nie była ujęta w programie wyjazdu był pobył w mieście Mikołaja Kopernika – Toruniu. Ministranci mogli na chwilę oderwać się od ziemi i podczas projekcji filmu: „W poszukiwaniu życia” zobaczyć otaczającą nas przestrzeń kosmiczną. Nie mogło również zabrakną wspólnych zdjęć przy pomniku Mikołaja Kopernika i degustacji toruńskich pierników.   

 Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd i pomagali w jego realizacji. Dziękujemy rodzicom ministrantów, a także za pomoc finansową ks. Proboszczowi i ludziom dobrej woli.                                              

                                                                                                                Ks. Damian Jabłoński

                                                                                                          Dekanalny Duszpasterz LSO

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl