Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Niedziela Chrztu Pańskiego 2017

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności za dar Bożego dziecięctwa. Warto też przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z dawną polską tradycją przedłużamy okres śpiewania kolęd, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do tego dnia w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w jego zorganizowanie, a wszystkim uczestnikom za obecność, wspólne kolędowanie i przeżywanie radości naszej wiary. Dziękujemy gostynińskiej policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemarszu. 
  4. Dzieciom z klas IV i V przypominamy o comiesięcznej spowiedzi. W piątek, 13 stycznia spowiedź dla dzieci z klas V od godz. 16.00. Zachęcamy też uczniów klas IV, którzy nie skorzystali ze spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i V oraz ich rodziców. Proszę, by wszystkie dzieci przyniosły legitymacje comiesięcznych spowiedzi.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z ich animatorami w sobotę o godz. 15.15.
  6. Trwa wizyta duszpasterska. Niech będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach zarówno rodziny, jak również o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Młodzież gimnazjalna – indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Prosimy też o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
  7. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. W soboty – także o godz. 17.00.
  8. Kancelaria parafialna otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.
  9. Zwrócono się do nas z inicjatywą podjęcia modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. W dowolnie wybranym dniu tygodnia – jeden dziesiątek różańca oraz modlitwa ks. Piotra Skargi. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą inicjatywę, prosimy by dokonał wpisu na listę – są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Może to uczynić także za tydzień. Jeszcze raz powtórzę: jeden dziesiątek różańca i modlitwa ks. Piotra Skargi w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Modlitwę ks. Piotra Skargi możemy otrzymać u p. Ewy lub ks. Wojciecha.

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 81
W tym tygodniu: 529
Archiwa