Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Niedziela Trójcy Świętej 31.05.15 r.

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden  w Trzech Osobach. Niedziela Trójcy Świętej – kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o 17.20. Wszystkim, którzy w maju gromadzili się na majowych w kościele i przy wioskowych krzyżach lub figurach: w Sierakówku, w Marianowie  na Osadzie, na Lipie, na Drzewcach, na Kolonii, na Zazamczu składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Od jutra nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego, po mszy św. popołudniowej ok. 17.30, w niedzielę po sumie.
  4. Jutro także Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na modlitwę w ich intencji. A dziś wszystkie dzieci uczestniczące w Mszach św. otrzymają specjalny obrazek z aniołkiem i modlitwą “Aniele Boży”.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana Bożym Ciałem. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zapraszamy Asystę procesyjną, służbę liturgiczną, dzieci komunijne i wszystkich parafian. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze: przy kościele Sierakówek, a przy Centrum Kultury mieszkańcy ulic: Żeromskiego, Prusa, Jagiellończyka, Figielskiego, Święcickiego oraz Sadownika.  
  6. Od czwartku Oktawa Bożego Ciała. Procesje w niedzielę po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. 
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Spowiedź od 16.00. Wyjazd kapłanów do chorych – w piątek od godz. 9.00
  8. W miniony czwartek odbyła się uroczystość poświęcenia pól w Osadzie. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o ustalenie terminu poświęcenia pól w ich wioskach.
  9. W sobotę, 6 czerwca odbędzie się III Krajowa Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasna Górę. Zapisy do wtorku u p. Ewy. Spotkanie dla wyjeżdżających we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.

10. W sobotę spotkanie młodzieży na Lednicy. Dekanalny duszpasterz organizuje wyjazd dla młodzieży. Zapisy u ks. Wojciecha lub u ks. Marcina Lewandowskiego w par. św. Marcina

11. Przywitanie przybywającej do naszej diecezji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w sobotę 20 czerwca w Pułtusku. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu. Tych, którzy się już zapisali prosimy o kontakt w zakrystii z ks. lub p. Ewą

12. Kontynuujemy akcję zbierania podpisów obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy zbieramy jeszcze dziś i w następną niedzielę. Aby wziąć udział w naszej akcji niezbędny jest numer PESEL.

13. Za tydzień w kościele polskim Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Ojcu w niebie za dar odkupienia. Dziękujemy też sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po mszach św. przykościelna zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. W dniach 3 – 6 lipca odbędzie się kolejny Festiwal Młodych. Tegoroczny Festiwal będzie czasem odpoczynku, zabawy i integracji, jak i pracy Parafialnych Centrów ŚDM i diecezjalnych wolontariuszy. W programie znajdą się warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.

15. W związku z ŚDM nadal zachęcamy do przyjmowania młodych w naszych domach. Tych, którzy wyrazili taką gotowość podczas kolędy, prosimy o kontakt z ks. w zakrystii lub kancelarii. Potrzeba bowiem wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

 

Zaproszenie Biskupa Płockiego na złoty jubileusz kapłaństwa

Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego

 Czcigodni Kapłani, Drodzy Diecezjanie,

Z radością informuję, że w tym roku przypada złoty jubileusz święceń kapłańskich i 30-lecie sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji i prepozyta Kapituły Katedralnej Płockiej. Razem z dostojnym Jubilatem pragniemy wyśpiewać Bogu dziękczynne Te Deum za wszystkie duchowe owoce, które przyniosła dla ludu Bożego diecezji płockiej jego gorliwa i ofiarna posługa. 

Okazją do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności Biskupowi Romanowi będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana 11 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 w płockiej bazylice katedralnej. Razem z ks. biskupem Romanem swój złoty jubileusz będzie także świętował pochodzący z Płocka ks. biskup Andrzej Suski, biskup toruński, przez wiele lat biskup pomocniczy naszej diecezji i rektor Seminarium.

Wszystkich braci w kapłaństwie, siostry zakonne i wiernych świeckich zapraszam jak najserdeczniej do wspólnego świętowania tych ważnych dla naszego Kościoła lokalnego jubileuszy.

Płock, dnia 28 maja 2015 r.

Wasz biskup Piotr

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 34
W tym tygodniu: 264
Archiwa