Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

PROCESJĄ  REZUREKCYJNĄ rozpoczęliśmy świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania. Poprowadził ją o. Łukasz Kwiatkowski, misjonarz  z Papui Nowej Gwinei.

 

 

On także przewodniczył pierwszej mszy św. o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz. W Roku Wiary pytał uczestników liturgii jaka jest nasza wiara? Czy troszczymy się o jej coraz lepsze poznanie? Czy potrafimy znaleźć czas na osobistą lekturę Pisma św., prasy katolickiej, książki religijnej? Czy zaglądając do internetu, staramy się zaglądać na strony o treści religijnej?

Podkreślał, cytując św. Jakuba, że wiara bez uczynków jest martwa. Wspominając o haśle wiszącym na banerze umieszczonym na dzwonnicy “Wiara jest jak sól, chroni od zepsucia”, zachęcał do refleksji nad pytaniem: czy moja wiara chroni mnie przed demoralizacją i liberalizacją? Czy pomaga mi znajomość przykazań w opieraniu się pokusom, a systematyczna jedność z Chrystusem eucharystycznym je przezwyciężać? 

“Jaka jest Twoją wiara? Pełna deklaracji bez pokrycia, czy pełna troski i wysiłku o rzeczywistą wierność Bogu w przykazaniach. Pełna troski o życie zgodne z Bożą nauką”.     

Zachęcając do wierności Chrystusowi Zmartwychwstałemu, odwołał się do słów Ojca św. Franciszka:

„Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi! Chrześcijanin nigdy nie może być smutny! Nie poddawajcie się zniechęceniu! Nasza radość nie pochodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania Osoby: Jezusa, który jest pośród nas; pochodzi z tego, że wiemy, iż będąc z Nim, nigdy nie jesteśmy sami, nawet
w chwilach trudnych, nawet kiedy na drodze życia napotykamy problemy czy trudności, które wydają się nie do pokonania, a jest ich tak wiele! W takim momencie przychodzi nieprzyjaciel, diabeł często przebrany za anioła, i kusząco mówi do nas. Nie słuchajcie go, ale idźcie za Jezusem! Towarzyszymy Jezusowi, idziemy za Nim, ale przede wszystkim wiemy, że to On nam towarzyszy i bierze nas na ramiona: na tym polega nasza radość, nadzieja, którą musimy wnosić w nasz świat. I proszę was, nie dajcie sobie wykraść tej nadziei! Nie dajcie sobie wykraść nadziei, którą daje Jezus!”.

Na zakończenia homilii, ks. Proboszcz życzył wszystkim uczestnikom liturgii pogłębienia wiary, a na koniec eucharystii w imieniu własnym i ks. wikariuszy, złożył Parafianom i Gościom życzenia świąteczne.

{gallery}rezurekcja{/gallery}

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 34
W tym tygodniu: 270
Archiwa