Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

OAZA WAKACYJNA – WYPOCZYNEK DLA CIALA I DUCHA…

W tym roku na rekolekcje wakacyjne zwane w skrócie Oazą pojechało z naszej parafii 7 osób. Jest to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Miejscem odbywania tych rekolekcji był Gliczarów koło Zakopanego.

Podczas tych 15 dni tworzy się wspaniała wspólnota osób, które spędzają czas nie tylko na modlitwie ale i na zabawie, wyjściach w góry, rozmowach. Budują się wspaniałe przyjacielskie relacje, silne więzi koleżeńskie, a przede wszystkim zdobywa się inne doświadczenia Kościoła – nie takiego jaki zna większość osób z co niedzielnych mszy świętych lub okazjonalnych uroczystości…ale żywej wspólnoty opartej na wzajemnym szacunku, miłości i zrozumieniu. Takiej wspólnoty jaka miała miejsce wśród pierwszych chrześcijan, do jakiej każdy z nas jest wezwany…Oaza – podobnie jak ta na pustyni – ma być ocaleniem dla tych, którzy zechcą w niej uczestniczyć. Ma dawać życie, nadzieję, przywracać radość i sens codziennych zmagań, ma pomóc w zrozumieniu nauki Jezusa. Swoimi wrażeniami z takich rekolekcji zechciała podzielić się jedna z uczestniczek

Mam na imię Ola. Była to moja trzecia Oaza, ale po trwającej dwa lata przerwie. Wcześniej byłam na Oazie Dzieci Bożych, Oazie Nowej Drogi 1- stopnia, a teraz na Oazie Nowego Życia – 1stopnia.

Myślę, że była to najlepiej przeżyta przeze mnie Oaza.  Starałam się w każdym naszym codziennym punkcie dawać z siebie sto procent. Czwartego dnia oazy mieliśmy ,,Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela”. Było to dla mnie najważniejsze wydarzenie. Wtedy wszystko stało się jasne- przecież ja jestem umiłowanym dzieckiem Boga, jeśli będę przy nim trwać to wszystko będzie dobrze.

Jednak gdy przekroczyłam półmetek rekolekcji złapało mnie wykończenie- psychiczne jak i fizyczne. Nie umiałam  się w ogóle skupić, trudno było mi rozważać Słowo Boże. Na szczęście  podczas ,,Nabożeństwa Pojednania” kiedy odbyłam najważniejszą moim zdaniem spowiedź w życiu

– przełamałam się i pokonałam słabości. Od tego momentu znów mogłam otworzyć się w pełni na wszystko co miało tam miejsce. Najbardziej podobały mi się modlitwy wieczorne. Najczęściej odbywały się wtedy Adoracje. Mocno utkwiło mi w głowie jedno zdanie: gdyby Pan odszedł z obrazu ,,Jezu Ufam Tobie” zostałaby ciemność i pustka. Bardzo cieszę się, że pojechałam w tym roku na oazę. Mogłam naładować swoje baterie na cały rok, być bliżej Boga niż to było w roku szkolnym oraz poznałam multum młodych, głośno mówiących  o swojej wierze ludzi – a z takimi na co dzień niestety rzadko się spotykam. Podczas tych rekolekcji były zorganizowane też dwa wyjścia w góry oraz sporo czasu na wspólne zabawy i rozmowy. Mam nadzieję, że nadal będę miała jak najwięcej  do czynienia z tym wspaniałym dziełem jakim jest oaza.

Ola

{gallery}oaza2017{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa