Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.18 r.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
  2. W poniedziałek o godz. 18.00 msza dla wdów i wdowców, a po niej spotkanie w salce.
  3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczynamy w czwartek. Przed południem spotkania rekolekcyjne dla dzieci młodzieży. O godz. 17.00 msza św. na rozpoczęcie rekolekcji dla dorosłych.Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI – misjonarz oblat z Grotnik. Program – przeczytać. Program jest też w gablocie, na stronie internetowej oraz możemy pobrać kartkę z programem przy wyjściu z Kościoła. Na kartkach jest jeden mały błąd – w piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. a nie o 19.00
  5. W piątek dzieci i młodzież mają swoją drogę krzyżową w ramach rekolekcji szkolnych, po południu będzie więc tylko droga krzyżowa dla dorosłych.
  6. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. W Płocku – spotkanie młodzieży naszej diecezji z Biskupem diecezjalnym..
  7. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
  8. We wtorek spotkanie z przedstawicielem biura dla uczestników pielgrzymki do Lourdes po wieczornej mszy św.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Haliny Kusiak, Aliny Rozpędowskiej oraz Zofii Kusiak „Wieczny odpoczynek…”.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl