Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

XII niedziela zwykła 24.06.18 r.

 1. Dziś Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Św. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu.
 2. Ostanie nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30,  dziś – o godz. 17.15.
 3. W środę, 27 czerwca, czcimy  liturgii Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.
 4. W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwami będziemy otaczać osobę i dzieła Ojca Świętego oraz naszego Biskupa – Piotra Liberę, w dniu jego imienin. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę pielgrzymka do Gietrzwałdu na Dzień Pokuty. Wyjazd o 4.00 rano z parkingu. KŻR organizują w dniu 14 lipca pielgrzymkę do Obór.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela lipca niedziela. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 7. Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Dbajmy też o udział wraz z dziećmi  w niedzielnej mszy św.
 8. W czasie wakacji Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę od 8.00 do 9.00. Od następnej niedzieli wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych. Po południu msza św. w niedzielę tylko o godz. 19.00.
 9. W niedzielę 10 czerwca odbyła się zbiórka w ramach akcji „Pola nadziei” na hospicja prowadzone przez płocką Caritas. Zebrano 1435.28 zł. Płockie Caritas składa serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. W minioną niedzielę odbył się Pierwszy w Gostyninie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Kocham Cię Życie. Cieszymy się, że Gostynin opowiedział się tak mocno za życiem. W marszu udział wzięło ponad 400 osób. Dużo rodzin z dziećmi, dużo młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie władzom samorządowym i za zaangażowanie wielu parafian. Dziękujemy za pomoc w organizacji marszu: rodzinom z Kościoła Domowego, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakówka i Strzałek oraz gostynińskiej policji. Wszystkim uczestnikom marszu za świadectwo wiary i miłości do każdego poczętego życia.
 11. Ks. Darek dziękuje: p. Izabeli Markiewicz, p. Krystianowi Rojkowskiemu oraz p. Jackowi Toruniewskiemu za pomoc w zorganizowaniu spływu kajakowego dla ministrantów w dniu wczorajszym.
 12. To praktycznie ostatnia niedziela posługi ks. Proboszcza. Jutro wyjeżdża na pielgrzymkę do Lourdes, a po powrocie będzie się przeprowadzał do nowej parafii. Ks. Proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za wspólne – 9-letnie wędrowanie ku Bogu. Za niedociągnięcia, braki, błędy z serca przeprasza. Zapewnia o obecności parafian w sercu i o pamięci modlitewnej. Również serdecznie prosi o wsparcie modlitewne.
 13. Biskup Płocki nowym proboszczem mianował ks. Andrzeja Rutkowskiego, dotychczasowego proboszcza parafii Węgra. Nowy ks. Proboszcz liturgicznie obejmie parafię w niedzielę 23 lipca. Również jego posługę w naszej parafii polecajmy Boguw modlitwie.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl