Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Pielgrzymka do Rostkowa

Rosnąć z Jezusem” – to hasło pod jakim przebiegała XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej.

 

Pielgrzymka miała miejsce w sobotę 17 września 2011 i była zwieńczeniem obchodów Tygodnia Wychowania w diecezji płockiej. Wzięło w niej udział około 11 tysięcy młodych ludzi. Z naszej parafii pielgrzymowało 26 osób wraz z opiekunami Ks. Wojciechem i p. Marleną.

 Około godziny 13.30 wyruszyliśmy autokarem w drogę. Nasze pielgrzymowanie przenikała atmosfera wdzięczności, braterstwa i  radosnego uwielbienia Boga. Młodzież od samego początku bardzo zaangażowała się we wspólny śpiew. Gdy dotarliśmy już do celu, wzięliśmy udział w nabożeństwie ewangelizacyjnym „Wzrastać z Jezusem” poprowadzonym przez diecezjalnego duszpasterza młodzieży – ks. Rafała Grzelczyka, któremu towarzyszył zespół „God Bless” z Gostynina. To nabożeństwo utwierdziło nas w klimacie modlitwy i uwielbienia. Stanowiło jednocześnie przygotowanie i wprowadzenie do dobrego przeżycia Mszy św. O godzinie 18.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Roman Marcinkowski. We wprowadzeniu Ks. Bp. wskazał, że postać i życie św. Stanisława, choć tak odległe, jest nadal bardzo aktualne. Zachęcał również młodzież do czerpania życiowego przykładu z postawy wielkiej odpowiedzialności – odpowiedzialności zarówno za swoje życie, jak i za życie innych ludzi – która cechowała świętego z Rostkowa.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, któremu towarzyszyło dwoje młodych ludzi: Kinga i Adam – uczestnicy tegorocznych XXVI Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Ks. Grzelczyk zwrócił uwagę na osobistą relacje młodzieży z Jezusem. Powiedział m.in. „Jezus Chrystus. Kim On jest? Kim On jest dla Ciebie? – to jest dla nas to fundamentalne pytanie od którego wszystko zależy.” W tym kontekście Ks. Grzelczyk zachęcał młodych do pogłębienia swojej osobistej więzi z Jezusem. „Czy potrafisz się Nim zafascynować? – pytał kaznodzieja. Poprosił także, aby młodzież całkowicie zawierzyła się Jezusowi. Następnie dwoje młodych ludzi: Kinga i Adam podzielili się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem oraz wspólnotą żywego Kościoła podczas XXVI Światowych Dni Młodzieży.

W programie pielgrzymki znalazł się również koncert zespołu „40 i 30 na 70” wraz ze świadectwem lidera grupy.

W pielgrzymce do Rostkowa uczestniczyli też pątnicy z innych diecezji m.in. z warszawskiej, warmińskiej, toruńskiej, łowickiej czy łomżyńskiej.

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa