Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

„Potrzebujemy rodzin mocnych Bogiem i trzeźwo myślących”

Pod takim hasłem odbyła się 5 września br. już VIII Ogólnopolska Pielgrzymka  Rodziny Radia Maryja do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 16.00 koncertem zespołu Moja Rodzina. Wypełniając testament bł. Jana Pawła II pielgrzymi modlili się o szczęśliwe, silne miłością i Bogiem rodziny oraz o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych poprowadził ks. Szymon Mucha.

Uczestnicy wysłuchali również konferencji „Gender – śmiercionośna ideologia atakuje. Nie dać się oswoić to mało! – trzeba się przeciwstawić temu, co zagraża naszej cywilizacji”, którą wygłosił ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, teolog, moralista i etyk, profesor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą ideologia gender. Przywołał też wymowny i tragiczny w swej wymowie przykład młodego mężczyzny, który wychowywany bez poczucia tożsamości płciowej, od dziecka zmuszany do dziewczęcych zachowań, ostatecznie w wieku dorosłym pozbawił się życia. Takie były początki tej  strasznej ideologii.

Głównym punktem pielgrzymki Rodziny Radia Maryja była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, metropolita częstochowski. Eucharystię celebrował również ks. bp Edward Janiak ordynariusz kaliski, wraz z biskupami kaliskimi: ks. bp Stanisławem Napierałą i ks. bp Teofilem Wilskim oraz licznie przybyłymi kapłanami. W homilii ks. abp Wacław Depo zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo ideologii gender, która przenika już do sfery edukacji w zakresie wychowania, począwszy od przedszkola przez szkołę i studia, po politykę i sferę międzynarodową. Mówił, że „jej kłamstwo odwołujące się do nieograniczonej wolności
w sferze płciowości jest odwróceniem porządku stworzenia i czerpaniem ze źródeł ateizmu, które usypiają i powodują zapomnienie kim jestem, jaka jest moja godność i jaka jest moja przyszłość”. Przestrzegał też rodziców przed „brutalną edukacją seksualną”, której poddaje się dzieci już w przedszkolach, jak również przed pseudoedukacyjnymi  programami, które rozpatruje rząd, ponieważ chce by były realizowane w polskich szkołach. Wskazywał, że bardzo łatwo jest manipulować ludźmi o nieokreślonej tożsamości. Dlatego „musimy na nowo odkryć głębokie pragnienie Boga i Jego wielką miłość, które mamy w sobie od początku” – mówił ksiądz arcybiskup, wzywając do odwagi i walki o prawdę. Wskazał też na oręż do walki z gender, którym jest bogate nauczanie bł. Jana Pawła II.

Na zakończenie Mszy św. głos zabrał również o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, przypominając zebranym słowa Benedykta XVI , który przestrzegał przed niszczącymi dla ludzkości skutkami śmiercionośnej ideologii. Podkreślił, że ideologia ta uczyni więcej zła i krzywdy ludziom niż komunizm. Dlatego „musimy być potężnymi apostołami” – apelował do wszystkich.

Przeciwstawienie się śmiercionośnej ideologii gender, która zagraża nie tylko chrześcijańskiej wizji człowieka i rodziny, ale i cywilizacji ludzkiej, to wezwanie do odważnej obrony rodziny, jakie wybrzmiało w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na VIII  Ogólnopolskiej Pielgrzymce  Rodziny Radia Maryja.

Z naszego miasta (z obu parafii) uczestniczyło 18 osób, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Sławomira Wiśniewskiego.

Maria Przybysz   

{gallery}pielgrzym/kalisz{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 95
W tym tygodniu: 95
Archiwa