Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

“Promyczki MIłosierdzia” na feriach zimowych

W pierwszym tygodniu ferii, parafialna schola „Promyczki Miłosierdzia” wypoczywała w Beskidach – w miejscowości Bystra koło Sidziny.

Był to czas przeznaczony na rekreację, ale również wypoczynek duchowy. Uczyliśmy się wspólnie, jak przezywać ferie z Panem Bogiem.
Siedzibą naszego wypoczynku był Rekolekcyjny Dom Ruchu Światło – Zycie Archidiecezji Krakowskiej. Gościły nas w tym ośrodku przesympatyczne siostry Sercanki: s. Serafina, s. Perpetua oraz s. Faustiana. S. Serafina – przełożona Domu czuwała nad całością; s. Perpetua – szefowa kuchni dbała, byśmy nie schudli po wyczynach narciarskich a s. Faustiana przygotowała dla nas niesamowity wieczór – tańce przy piosenkach religijnych. Oczywiście wszystkie siostry wzajemnie sobie pomagały. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, gdyż czuliśmy się wśród nich tak jak czują się dzieci u mamy i taty.
Rozpoczynaliśmy każdy dzień wspólną poranną modlitwą i eucharystią. Byliśmy urzeczeni kaplicą. Wokół ołtarza umieszczone są relikwie 17 świętych m.in. św. Stanisława Biskupa, św. Jadwigi Królowej, bł. Luigi i Marii  Quattrocchich ,  bł. Karoliny Kózkówmy, bł. Brata Alberta Chmielowskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz oczywiście bł. Jana Pawła II. Z początku trochę onieśmieleni obecnością tak wielkich świętych, szybko nauczyliśmy się przebywać w ich obecności i wraz z nimi kierować do Boga modlitwy. Tego nie da się opowiedzieć – jak mogą być cudowne chwile modlitwy wspólnej i osobistej z tak bliskimi nam świętymi. Być może – w co wierzymy – to ich wstawiennictwo wyprosiło nam wspaniałe chwile wypoczynku.
Były także chwile śpiewu oraz spotkania z Pismem św. bazując na doświadczeniu Ruchu Światło – Życie.
Oczywiście największą atrakcją była nauka jazdy na nartach. Tej trudnej, ale jakże wspaniałej i niesamowicie satysfakcjonującej sztuki uczyliśmy się na stoku w Orawce. Dzięki wspaniałym, młodym instruktorom (którzy bardzo przypadli do gustu naszym scholankom) szybko opanowaliśmy podczas pierwszej lekcji sztukę jazdy na nartach i mogliśmy już następnym razem – po małym utrwaleniu zasad jeżdżenia – szusować z wysokiej góry. Wspaniałe doświadczenie. Aż szkoda było schodzić ze stoku. Odjeżdżając, snuliśmy marzenia już o następnym razie. Za rok.
Wykorzystaliśmy okazję, by zwiedzić także skansen w Zubrzycy Górnej oraz uczestniczyć w ścieżce edukacyjne: „od ziarenka do bochenka”. Dzieci „przeszły” całą drogę „powstawania bochenka” –  od młócenia zboża cepami, poprzez mielenie ziarna na żarnach, następnie „wyrabianie” ciasta, z którego wypiekaliśmy na blasze podpłomyki zwane po góralsku „moskalami”. Zwieńczeniem naszej przygody kulinarnej było spożywanie własnoręcznie przygotowanych i  wypieczonych moskali popijając je „góralską cappuccino”.
Wzięliśmy również udział w przygotowanym dla nas przez miejscowych, zaprzyjaźnionych górali kuligu po Babiej Górze. Emocje były bardzo duże, gdyż w kuligu uczestniczyli młodzi górali, z którymi stoczyliśmy w czasie chwili odpoczynku bój na śnieżki.
Tydzień minął bardzo szybko. W powrotnej drodze „zahaczyliśmy” o Wieliczkę. Przy pomocy wspaniałego przewodnika poznaliśmy historię kopalni soli oraz zwiedziliśmy znaczą jej część.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy w sobotni wieczór do naszych domów.

{gallery}schola/ferie2012{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 51
W tym tygodniu: 51
Archiwa