Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Rekolekcje Domowego kościoła w Bańskiej

Czym są rekolekcje? To czas zatrzymania się choć na chwilę w codziennym zgiełku i zabieganiu, czas refleksji nad tym kim jesteśmy i dokąd idziemy, czas odpoczynku z rodziną, a przede wszystkim czas poświęcony Bogu.

 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Domowego Kościoła w Bańskiej Wyżnej wybraliśmy jako formę wakacyjnego wypoczynku. Mogłoby się wydawać, że wiele straciliśmy, gdyż zrezygnowaliśmy z całkowitej swobody, z dysponowana naszym wolnym czasem, a w rzeczywistości było odwrotnie. Na rekolekcjach odpoczęliśmy, zregenerowaliśmy siły, by z chęcią wrócić do pracy i podjąć codzienne obowiązki.

Podczas rekolekcji otrzymaliśmy łaskę, by otworzyć się na Boże działanie. W trakcie spotkań w kręgach prowadziliśmy rozważania ewangeliczne na następujące tematy: „Bóg stworzył człowieka z miłości i powołuje go do miłości”, „Grzech jest odmową realizacji ludzkiego powołania i zerwania przymierza z Bogiem”, „W Jezusie Chrystusie dokonuje się wypełnienie przymierza Boga z człowiekiem”, „Chrzest znakiem mojego przymierza z Bogiem, które jest wezwaniem do uświęcenia”.

Ponadto mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle poruszających świadectw kilku par na temat modlitwy osobistej, rodzinnej i małżeńskiej.

Niezwykle wzruszającym dniem podczas pobytu w Bańskiej Wyżnej była dla nas sobota. Po południu, elegancko ubrani, pojechaliśmy wraz z innymi parami do małego kościółka w miejscowości Nowe Bystre. To tam odnowiliśmy nasze przyrzeczenia małżeńskie. Po uroczystej Eucharystii wróciliśmy do Domu Rekolekcyjnego na wspólną biesiadę przy ognisku.

Punktem kulminacyjnym rekolekcji była niedzielna msza święta, podczas której przyjęliśmy Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Bańska Wyżna to mała wioska położona w scenerii pięknych Tatr, to miejsce sprzyjające refleksji, wsłuchiwaniu się w Słowo Boże. Nie myślcie jednak, że rekolekcje to jedynie nuda i czas dla dewotów. Rzeczywiście to modlitwa, codzienna jutrznia i Eucharystia, ale to także poznanie wspaniałych ludzi, codzienne z nimi obcowanie, wspólne spędzanie czasu na górskich wyprawach i zabawach podczas pogodnych wieczorów. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, bo dla naszej rodziny był to czas błogosławiony.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za cudowny czas rekolekcji, za dar wspólnoty oraz za to, że zaczerpnęliśmy ze źródła i możemy się tym dzielić z innymi.

Chwała Panu!

                                                                              Paulina i Jacek

{gallery}oaza/banska16{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa