Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Warsztaty muzyczne scholi

Piątek, sobota i niedziela. 6 - 8 października. Dzieci śpiewające w scholi parafialnej wraz z opiekunami - ks. Jarkiem i panią Agnieszką, przy pomocy rodziców przeżyły warsztaty muzyczne w szkole w Sierakówku. Jak? Zachęcamy do zapoznania się ze świadectwem dzieci oraz z dużą ilością zdjęć. 

 

Warsztaty muzyczne bardzo nam się podobały. Wszystkie zajęcia były dla nas bardzo fajne. Podobały nam się zajęcia piątkowe z Panem Jakubem z Płocka, oraz zajęcia z Paniami z zespołu z Płocka. Najbardziej cieszyłyśmy się z tego, że mogłyśmy dużo śpiewać, a bardzo to lubimy robić. Fajne było również to, że spędziłyśmy czas z dziećmi ze scholii, z księdzem Jarkiem, panią Agnieszką.

Fajne były wspólne zabawy, kalambury, karaoke. Super się bawiłyśmy przez te trzy dni.

Oliwia i Otylia Cichockie

6 października o godzinie 17.30 dzieci ze scholi oraz młodzież z zespołu z parafii Miłosierdzia Bożego zebrali się pod kościołem na umówionym spotkaniu. Po omówieniu najważniejszych spraw organizacyjnych udaliśmy się do szkoły w Sierakówku  na warsztaty muzyczne. Gdy byliśmy na miejscu, każdy rozpakował się, zjedliśmy kolację, a potem odbyły się pierwsze z zajęć. Po wstępnej rozgrzewce gardła nauczyliśmy się fajnej piosenki z pokazywaniem. Potem obejrzeliśmy film, skorzystaliśmy z wieczornej toalety i udaliśmy się spać. Następnego dnia o godzinie 8 zjedliśmy śniadanie i odbyły się następne zajęcia z przerwą na coś słodkiego. O godzinie 13 zjedliśmy obiad. Na następnych lekcjach śpiewu dowiedzieliśmy się jaka jest prawidłowa  postawa do śpiewu, jak rozgrzać głos oraz twarz. Pomiędzy ćwiczeniami graliśmy w różne gry np. "jeździliśmy pociągiem" po całej szkole i graliśmy w "kim jesteś ". Wieczorem przyjechali do nas rodzice bo mieliśmy wspólnie rozpalać ognisko, ale z powodu deszczu kiełbaski upiekliśmy w piekarniku, a wszyscy wesoło bawili się przy karaoke, muzyce oraz różnych słodkościach. Na koniec kto chciał mógł jeszcze obejrzeć film wyświetlany z projektora. Ostatniego dnia warsztatów zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na jedne z ostatnich zajęć. O godzinie 12.00 dzieci, młodzież oraz rodzice, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była podsumowaniem naszego wyjazdu. Potem zjedliśmy obiad, posprzątaliśmy wszystkie pomieszczenia i szczęśliwie wróciliśmy do domów. W imieniu całej scholi chciałabym podziękować Pani Dyrektor za udostępnienie nam szkoły oraz Paniom, które przygotowywały nam posiłki a także rodzicom, którzy pomagali nam we wszystkim. Dziękuję też Ks. Jarkowi za zorganizowanie warsztatów oraz Opiekunom, którzy poświęcili swój czas. Warsztaty uważam za udane. Z niecierpliwością czekam na następne.

Magda Biniewicz

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl