Z galerii zdjęć

Tygodnik Niedziela

Opoka

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Spływ kajakowy

W czwartek 22. czerwca grupa 16–ciorga młodzieży wraz z ks. Jarosławem i dorosłymi opiekunami wybrała się na spływ kajakowy doliną Skrwy. Udział w spływie wzięli członkowie zespołu młodzieżowego oraz Ruchu Światło-Życie.

Czytaj więcej...

Nadzwyczajni szafarze Komunii Św.

   W wydanej przez Kongregację ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów Instrukcji „Redemptionis sacramentum” w 2004 r., rozdział VIII nosi nazwę: „Nadzwyczajne funkcje wiernych świeckich”. W artykule 146 czytamy: „Niczym nie można zastąpić kapłaństwa służebnego. Jeśli bowiem we wspólnocie brakuje kapłana, zostaje ona pozbawiona możliwości wypełnienia sakramentalnej funkcji Chrystusa – Głowy i Pasterza, co jest istotą życia wspólnoty kościelnej, jako że "szafarzem, który może sprawować w osobie Chrystusa sakrament Eucharystii, jest tylko kapłan ważnie wyświęcony" Artykuł 147 dodaje: „Kiedy jednak domaga się tego potrzeba Kościoła, niektóre funkcje liturgiczne, w przypadku braku wyświęconych szafarzy, mogą zgodnie z przepisami prawa wypełniać wierni świeccy.  Wierni ci, wsparci łaską Pana, są wezwani i posłani w celu wypełniania pewnych, bardziej lub mniej ważnych, funkcji”.

Czytaj więcej...

Moje świadectwo

   „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał” (J 15,16) 

Czytaj więcej...

Lektorzy

“Moje owce słuchają mego głosu..”

Sprawcie sobie Pismo Święte jako lekarstwo dla swojej duszy. Postarajcie się przynajmniej o Nowy Testament: Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy, jako swych stałych nauczycieli
(św. Jan Chryzostom). 

Czytaj więcej...

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:

7.00    9.00   11.00 (dla dzieci)   12.30    17.00   

Święta zniesione:

 7.00    9.00   17.00

Dni powszednie:

 7.00   17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

- w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota g.16.00, niedziela g.10.00

- w ROPSie: sobota g. 9.00

- w DPSie: sobota g.10.00

Kalendarz Liturgiczny

eKAI.pl