Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01.13 r.

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia.

 

Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Podczas Mszy św. porannej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zgodnie z tradycją poświęconą kredą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary!
2. W ok. 100 miastach przejdzie dziś ulicami orszak Trzech Króli. Biskup Piotr Libera zaprasza do Płocka. Orszak trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 sprzed Ratusza, zakończy Mszą św. w katedrze.
3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej Parafii, aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Szczególnie pamiętamy dziś we wspólnej modlitwie o o. Łukaszu Kwiatkowskim. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
4. Następna niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Zamyka ona liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Zastanowimy się też nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Może warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem, o której mam świadczyć własnym życiem wobec innych.
5. Ojciec św. Benedykt XVI zachęca, byśmy w Roku Wiary odbyli pielgrzymkę do jednego z miejsc świętych. Parafia organizuje pielgrzymki do źródeł naszej wiary: do Włoch w dniach 9 – 17 września br. oraz do Ziemi Świętej w terminie 13 – 20 października br. Organizujemy także pielgrzymko – wycieczkę: Lwów i Kresy na początku lipca. Wszystkie szczegóły na plakatach w gablotach. Informacje o pielgrzymkach będą także zamieszczone na internetowej stronie parafialnej. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nich udziału.
6. W sobotę 12 stycznia o godz. 16.30 w naszym kościele odbędą się jasełka wystawione przed dzieci z Przedszkola nr 5. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia.
7.  Spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 20 stycznia po mszy św. o godz. 11.00.
8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci – budowany kościół z karteczek z mszy 

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 55
W tym tygodniu: 55
Archiwa