Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

V Niedziela Wielkiego Postu 2.04.17 r.

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Wyrazem tego jest m.in. zwyczaj zasłaniania krzyży. W liturgii skupimy się bardziej na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd gorąca zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w pasyjnych nabożeństwach
 2. Zachęcamy też, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość skorzystania codziennie przed mszami – rano i wieczorem.
 3. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – w pierwszy piątek kwietnia, lub w Wielki Wtorek, od godz. 9.00 Prosimy o zgłoszenia podopiecznych
  w kancelarii lub zakrystii. 
 4. W tym tygodniu ostatnie DROGI KRZYŻOWE – dla dzieci o godz. 16.00. Dla wszystkich chętnych – jak co roku – MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Msza św.
  o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Marcina, a po niej ok. 18.40 z krzyżem na ramionach, rozważając stacje drogi krzyżowej, przejdziemy ulicami naszego miasta do naszej parafii. 

            Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
            Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz..17.00. 

 1. Kontynuujemy nasze spotkania z MB Częstochowską. Dziś suma w intencji rodzin ze Stanisławowa Skrzańskiego i Skoków. Po mszy św. czuwanie modlitewne, zakończone zawierzeniem rodzin opiece Pani Jasnogórskiej. Następne spotkania będą już po świętach wielkanocnych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – po mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.45. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 16.00.  Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 3. Za tydzień NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmową. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta. (Godz. 11.00 prosimy dzieci, by czekały
  z  palemkami na zewnątrz świątyni. Wejdziemy na eucharystię z uroczystą procesją). 
 4. Niedzielę Palmową przeżywamy jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież tego dnia w Płocku. Młodzież chętną na wyjazd prosimy o zgłoszenia do ks. Wojciech lub ks. Jarosława.
 5. Dziś, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 6. Parafialne Koło Caritas zwraca się z prośbą o informację od rodzin potrzebujących wsparcia przed Świętami. Znamy swoich sąsiadów, wiemy komu przydałaby się pomoc. Prosimy o dyskretną informację – do członków Koła lub do księży. 
 7. (od godz. 9.00) Dzieci z Koła Misyjnego i wolontariatu zorganizowały kiermasz wielkanocny z przeznaczeniem dla Amelki Borkowskiej. Dziewczynka ma 4 latka, cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe i Epilepsję. Nie siedzi samodzielnie i nie chodzi. Pomimo to jest pogodnym i radosnym dzieckiem, dzięki rehabilitacji ma szanse na pierwsze kroki. Na kiermaszu można kupić palemki i ozdoby wielkanocne: pisanki, króliczki. Za wsparcie mali misjonarze serdecznie dziękują.
 8. W gablocie informacje dotyczące Szkół Katolickich w Płocku oraz ogłoszenie Państwowej Straży Pożarnej przestrzegające przed wiosennym wypalaniem traw.
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa