Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

VI Niedziela zwykła 12.02.17 r.

 1. Wczoraj, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodził Światowy Dzień Chorych. Dziś w naszym kościele Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.30. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 2. Jutro po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie lektorów
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla wdów i wdowców a po niej spotkanie w salce
 4. W środę po Mszy św. i nowennie do MB Nieustającej Pomocy spotkanie koła biblijnego dorosłych.
 5. W dniach 4-5 marca, Apostolat Złota Róża organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpoczyna się w sobotę 4 marca o  godz. 13.00, a kończy w niedzielę 5 marca o godz. 4.00 rano. Wyjazd dla chętnych w sobotę 4 marca o godz. 8.30, powrót w niedzielę ok. godz. 7-8 rano. Przewidywany koszt ok. 50 zł w zależności od ilości uczestników.
 6. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku na nieco zmieniony spektakl, wzbogacony o dodatkowe sceny oraz okraszony piękną muzyką wykonywaną na instrumentach występujących na kartach Biblii.
  W programie także zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy.
 7. Wczoraj w Gąbinie odbyły się eliminacje rejonowe do Diecezjalnego Sacrosongu. Wzięły w nim udział wszystkie grupy śpiewacze z naszej parafii: schola dziecięca „Promyczki Miłosierdzia”, zespół młodzieżowy „Nivhar” oraz chór parafialny. Wszystkie zaprezentowały się bardzo dobrze. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje. Bardzo dobrze reprezentowały naszą parafię. Możemy
  z nich być dumni. Na stronie parafialnej będziemy mogli obejrzeć ich występy. Niestety nie zakwalifikowały się do finału. Inni byli tym razem lepsi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim prowadzącym – ks. Jarkowi i p. Agnieszce Mularczyk, p. Żanecie Liberadzkiej oraz p. Andrzejowi, naszemu organiście. Dziejemy też rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjazdu oraz aktywnie w nim uczestniczyli kibicując dzieciom, młodzieży i dorosłym. A zespołom śpiewaczym życzymy nadal tak wielkiej jak dotąd gorliwości i radości w śpiewaniu Bogu na chwałę. 
 8. W tym roku przypada stulecie objawień fatimskich. To dobra okazja, by nawiedzić te święte miejsce. Wraz z parafią Ducha Świętego w Płocku organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostella i innych miejscowości. Dokładne informacje w gablocie oraz będą też na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca kwietnia.  
 9. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy nowy numer „W Promieniach Miłosierdzia”. Wiele ciekawych  artykułów, m.in. podsumowanie kolędy, List Episkopatu na Dzień Życia Konsekrowanego i słowo Biskupa Libery w sprawie szkół katolickich diecezji płockiej. Przeczytamy też o miłości potężniejszej niż śmierć i o zdrowotnych właściwościach ziół. Znajdziemy fotorelację z Gostynińskiego Orszaku Trzech Króli, z jasełek i spotkań opłatkowych. Odpowiadając na prośby czytelników zamieszczamy również zamówione intencje mszy św. na najbliższy miesiąc oraz informację kiedy planujemy spotkania naszych rodzin z Matką Boża Częstochowską. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecamy ten numer naszej parafialnej gazety.  
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa