Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II

 

W jubileuszowym Roku Miłosierdzia Bożego i 1050-lecia chrztu Polski, VI Rodzinny Rajd im. św. Jana Pawła II pojechał do Trębek, miejsca urodzin Andrzeja Małkowskiego, założyciela polskiego skautingu oraz gen Marii Wittek, pierwszej polskiej kobiety w randze generała.

Przed wyjazdem – jak co roku – zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, ustawiając uczestników rajdu w hasło „JPII”. (serdecznie w tym miejscu dziękujemy strażakom z OSP Gostynin za użyczenie wysięgnika).

Przed wyjazdem proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Sławomir Wiśniewski wraz z burmistrzem Pawłem Kalinowskim i posłem Maciejem Małeckim posadzili dwa cisy upamiętniające 1050-lecie chrztu Polski. Chwilę później grupa wyruszyła w kierunku Zalesia.

Przy pomniku straconych pracowników szpitala dr Anna Kalinowska przypomniała historię szpitala psychiatrycznego, mówiła o dzieciach z Syberii, które po wojnie przywieziono do gostynińskiego szpitala. Wspomniała o starym cmentarzu oraz o kolejnym miejscu w lesie na Drzewcach, upamiętniającym zamordowanie przez Niemców i późniejszą ekshumację 10 mieszkańców Gostynina – uczestnicy rajdu przejeżdżali obok obu miejsc.

Trasa do Trębek wiodła drogą leśną przez Helenów Trębski. Odcinek ok. 2 km okazał się bardzo trudny. Ok. 200 m, prawie wszyscy, zamiast jechać, musieli zsiąść z rowerów i przejść pieszo. Tak dużo było tam piasku. Ale później wszyscy mieli co wspominać.  

W Trębkach uczestników rajdu witał zespół muzyczny Fratres z Seminarium w Płocku. W miejscowym kościele przywitał nas ks. Proboszcz i krótko opowiedział o kościele, jak również i naszych Ziomkach – A. Małkowskim oraz gen. M. Wittek. Wspólną modlitwą do św. JPII zakończyliśmy obecność w świątyni.

Tradycyjnie na rowerzystów czekał bigos przygotowany przez uczniów z GCE.

Podczas koncertu FRATRESÓW został wręczony puchar starosty dla najmłodszego uczestnika rajdu. Był nim 5,5-letni Michał.

Odbył się również internetowy konkurs wiedzy. Pytania dotyczyły św. JPII, Światowych Dni Młodzieży oraz jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Niestety, sieć była tak obciążona, że nie wszystkim udało się włączyć do konkursu. Dlatego został przedłużony do niedzielnego wieczora. Mogli wziąć w nim udział uczestnicy rajdu po powrocie do domów. Po terminie okazało się, że w szranki konkursowe stanęło 21 osób. Tylko 4 osoby odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie pytania. Za udział wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni. Wyniki podamy w oddzielnym artykule. Nagrody ufundowała parafia oraz poseł Maciej Małecki.   

Około godziny 16.00 szczęśliwie powróciliśmy do Gostynina.

Uczestnikom rajdu towarzyszył samochód serwisowy prowadzony przez p. Marka Mikołajczyka ze sklepu rowerowego Major – serdeczne Bóg zapłać p. Markowi.

Dziękujemy również bardzo gorąco wszystkim sponsorom oraz gostynińskiej Policji.
Zdjęcia wyk. p. Arek Uliczny. Dziękujemy

   {gallery}r2016{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa