Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Wakacyjny wyjazd ministrantów

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca grupa ministrantów z naszej parafii przebywała na wyjeździe wakacyjnym nad morzem. Miejscem naszego pobytu była miejscowość Karwia. Piękna pogoda umożliwiała ministrantom codziennie korzystać z kąpieli w morzu, wypoczywać na plaży, budować okazałe architektonicznie budowle z pisaku, oraz cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

Wśród atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników wyjazdu była wycieczka na Półwysep Helski, spacer po Władysławowie z uświadczeniem alei sportowców, oraz pobyt w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie, gdzie przygotowują się i szlifują formę do zawodów nasi olimpijczycy.

Pobyt w ośrodku, w którym byli zakwaterowani nasi ministranci był doskonałą formą integracji z inną wspólnotą. Otóż nasi ministranci zapoznali się z grupą dzieci i młodzieży, którzy przyjechali z parafii p.w. św. Bartłomieja w Niedzicy z Archidiecezji Krakowskiej. Wspólna formą integracji i wspólnego świadectwa wiary wobec przebywających w tym czasie wczasowiczów był zorganizowany na plaży pogodny wieczór. Ponadto nasi ministranci ( brązowi medaliści Diecezji Płockiej) J rozegrali wspólny mecz z ministrantami z zaprzyjaźnionej parafii. Po wyrównanej i zaciętej grze wygraliśmy ten mecz!!!!!

Czas szybko płynął i nadeszła chwila powrotu. Jednak w drodze powrotnej na naszych ministrantów również czekały atrakcje. Pierwszą z nich była wizyta na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Chłopcy oglądali lądowanie i wzbijanie się w powietrze samolotu. Następnie była tura objazdowa po najważniejszych z punktu historycznego miejscach Gdańska i spacer po starówce.

Niespodzianą, która nie była ujęta w programie wyjazdu był pobył w mieście Mikołaja Kopernika – Toruniu. Ministranci mogli na chwilę oderwać się od ziemi i podczas projekcji filmu: „W poszukiwaniu życia” zobaczyć otaczającą nas przestrzeń kosmiczną. Nie mogło również zabrakną wspólnych zdjęć przy pomniku Mikołaja Kopernika i degustacji toruńskich pierników.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd i pomagali w jego realizacji. Dziękujemy rodzicom ministrantów, a także za pomoc finansową ks. Proboszczowi i ludziom dobrej woli.

Ks. Damian Jabłoński

Dekanalny Duszpasterz LSO

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 23
W tym tygodniu: 339
Archiwa