Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Warsztaty muzyczne scholi

Piątek, sobota i niedziela. 6 – 8 października. Dzieci śpiewające w scholi parafialnej wraz z opiekunami – ks. Jarkiem i panią Agnieszką, przy pomocy rodziców przeżyły warsztaty muzyczne w szkole w Sierakówku. Jak? Zachęcamy do zapoznania się ze świadectwem dzieci oraz z dużą ilością zdjęć.

Warsztaty muzyczne bardzo nam się podobały. Wszystkie zajęcia były dla nas bardzo fajne. Podobały nam się zajęcia piątkowe z Panem Jakubem z Płocka, oraz zajęcia z Paniami z zespołu z Płocka. Najbardziej cieszyłyśmy się z tego, że mogłyśmy dużo śpiewać, a bardzo to lubimy robić. Fajne było również to, że spędziłyśmy czas z dziećmi ze scholii, z księdzem Jarkiem, panią Agnieszką.

Fajne były wspólne zabawy, kalambury, karaoke. Super się bawiłyśmy przez te trzy dni.

Oliwia i Otylia Cichockie

6 października o godzinie 17.30 dzieci ze scholi oraz młodzież z zespołu z parafii Miłosierdzia Bożego zebrali się pod kościołem na umówionym spotkaniu. Po omówieniu najważniejszych spraw organizacyjnych udaliśmy się do szkoły w Sierakówku  na warsztaty muzyczne. Gdy byliśmy na miejscu, każdy rozpakował się, zjedliśmy kolację, a potem odbyły się pierwsze z zajęć. Po wstępnej rozgrzewce gardła nauczyliśmy się fajnej piosenki z pokazywaniem. Potem obejrzeliśmy film, skorzystaliśmy z wieczornej toalety i udaliśmy się spać. Następnego dnia o godzinie 8 zjedliśmy śniadanie i odbyły się następne zajęcia z przerwą na coś słodkiego. O godzinie 13 zjedliśmy obiad. Na następnych lekcjach śpiewu dowiedzieliśmy się jaka jest prawidłowa  postawa do śpiewu, jak rozgrzać głos oraz twarz. Pomiędzy ćwiczeniami graliśmy w różne gry np. “jeździliśmy pociągiem” po całej szkole i graliśmy w “kim jesteś “. Wieczorem przyjechali do nas rodzice bo mieliśmy wspólnie rozpalać ognisko, ale z powodu deszczu kiełbaski upiekliśmy w piekarniku, a wszyscy wesoło bawili się przy karaoke, muzyce oraz różnych słodkościach. Na koniec kto chciał mógł jeszcze obejrzeć film wyświetlany z projektora. Ostatniego dnia warsztatów zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na jedne z ostatnich zajęć. O godzinie 12.00 dzieci, młodzież oraz rodzice, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była podsumowaniem naszego wyjazdu. Potem zjedliśmy obiad, posprzątaliśmy wszystkie pomieszczenia i szczęśliwie wróciliśmy do domów. W imieniu całej scholi chciałabym podziękować Pani Dyrektor za udostępnienie nam szkoły oraz Paniom, które przygotowywały nam posiłki a także rodzicom, którzy pomagali nam we wszystkim. Dziękuję też Ks. Jarkowi za zorganizowanie warsztatów oraz Opiekunom, którzy poświęcili swój czas. Warsztaty uważam za udane. Z niecierpliwością czekam na następne.

Magda Biniewicz

{gallery}schola/warsztaty17{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa