Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Wielka Pokuta na Jasnej Górze

W sobotę 15 października na Jasnej Górze miała miejsce Wielka Pokuta. Była to całodniowa modlitwa przebłagania za grzechy z udziałem ponad 100 tyś. ludzi. Wśród nich była również grupa 45 osób  z naszej parafii.

 

Główną ideą Wielkiej Pokuty było przeproszenie i przebłaganie Boga za grzechy, ponieważ – jak mówił prowadzący spotkanie, salezjanin ks. Dominik Chmielewski- tylko pokuta ma moc uwolnić Boże Błogosławieństwo i Boże Miłosierdzie. Na początku, po godzinie 11 wysłuchaliśmy konferencji dwóch misjonarzy z Brazylii: o. Antonello i o. Henrique.

Następnie, po godzinie 15, po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego, wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Glasa- egzorcysty pracującego w Anglii. „Stajemy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem” – modlił się ks. Glas, cytując słowa św. Jana Pawła II. Kapłan prosił o wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych, w tym kanonizowanego niedawno św. Stanisława Papczyńskiego. „Wołaj Polsko, o zmiłowanie nad grzechem twoim” – dodawał kapłan.

O godzinie 16 miała miejsce uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego- przewodniczącego KEP. W homilii arcybiskup Gądecki podkreślił potrzebę szczególnej publicznej pokuty za grzechy, które – choć indywidualne – mają wymiar społeczny.Kościół, głosząc naukę o grzechu, mówi jednocześnie o Bogu przebaczającym i wskazuje drogę powrotu do Niego. Dlatego też Kościół nawołuje czasami do szczególnej pokuty społecznej, przypominając nam, że pokuta indywidualna w pewnych sytuacjach nie wystarcza” – mówił przewodniczący Episkopatu Polski.

Wskazał także, że Wielka Pokuta to przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. „Suma grzechów osobistych popełnionych przez wiele osób tworzy sytuację grzechu, a ona domaga się najczęściej publicznej pokuty” – powiedział arcybiskup metropolita. 

Następnie uczestniczyliśmy w przebłagalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie tego wieczoru modliliśmy się o przebłaganie Boga za własne, osobiste grzechy, a także za grzechy całego narodu: pijaństwo, aborcję, narkomanię, zawiść i inne grzechy społeczne.

„To było potężne wołanie do Boga o miłosierdzie, wołanie pełne wielkiej wiary, wołanie z mocą. Oby wydało owoc w postaci przemiany serc zarówno konkretnych osób jak i całego naszego narodu”- mówią uczestnicy wydarzenia.

{gallery}wielkapokuta16{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 79
W tym tygodniu: 395
Archiwa