Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

XXIV Niedziela zwykła 15.09.13 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Pamiętajmy o mediach w modlitwie.
 2. Dziś rozpoczyna się w Kościele III Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby budowali na skale”. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież
  i wychowawców. W środę, 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 3. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży gromadziło się na swoich mszach św. W każdą niedzielę dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 4. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I.
 5. W środę, w Uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzież na godz. 17.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną klas I, II i III wraz z rodzicami oraz pozostałych kandydatów do bierzmowania. Będzie to liturgia inaugurująca rozpoczęcie kolejnego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców i młodzieży gimnazjalnej klas I i II.
 6. W piątek na godz. 17.00 na spotkanie ze św. Stanisławem Kostką zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych. Podczas kazania będą ciekawe konkursy oraz nagrody. Będzie okazja do spowiedzi. Po mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu  Świętego.
 7. W sobotę 21 września odbędzie się XXXI Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 7.15. Młodzież wyjeżdża wspólnie z par. św. Marcina o godz. 13.00.
 8. W każdy czwartek od godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wraz z JPII. W każdy trzeci czwartek miesiąca – a więc i w tym tygodniu – na wspólne czuwanie modlitewne w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zapraszamy wspólnotę Martgaretek.
 9. Pan Organista zaprasza chórzystów i wszystkich chętnych do włączenia się do chóru – w czwartek o godz.18.00.
 10. Przypominamy, iż Dokumenty Kościoła podkreślają, że miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentu – Komunii św. lub bierzmowania – poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca września.
 11. W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, 28 września o godz. 15.00 organizowana jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia. 10 minut na ulicy to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy do organizowania punktów modlitewnych. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze. Jeśli chcemy zorganizować takie miejsca modlitewne, prosimy o zgłoszenia. W przyszłą niedzielę podamy dokładne informacje, gdzie w naszej parafii będzie możliwość włączenia się do wspólnej modlitwy.    

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 127
W tym tygodniu: 127
Archiwa