Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XXVI rocznica powstania Radia Maryja

W sobotę 2 grudnia 2017 roku 32- osobowa grupa pielgrzymów z obydwu parafii Gostynina, ze Szczawina Kościelnego oraz z Krzywia uczestniczyła w radosnym dziękczynieniu za 26 lat istnienia Radia Maryja w Toruniu.

Z Gostynina wyjechaliśmy o godz. 7.30autokarem z panem Janem Krzywoszonkiem. Bożego błogosławieństwa na szczęśliwą i bezpieczną podróż udzielił pielgrzymom ks. proboszcz Sławomir Wiśniewski. Po przybyciu do Torunia naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. To zachwycające pięknem sanktuarium jest szczególnym wotum Rodziny Radia Maryja za papieża Polaka. Niesamowitym przeżyciem dla nas było przejście obok siedzącej postaci Jana Pawła II w wiernej replice kaplicy watykańskiej, odnosiło się wrażenie że to żywa osoba. Zwiedziliśmy też Kaplicę Pamięci w której umieszczone są tysiące nazwisk Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie w ciszy mogliśmy powierzyć Panu Bogu nasze intencje. Po zwiedzeniu świątyni pojechaliśmy do hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema, gdzie odbywały się główne uroczystości rocznicowe. Już z daleka witał nas ogromny podświetlany napis pojawiający się na budynku: „26 lat Radia Maryja. Witamy i pozdrawiamy”. Ogromna hala widowiskowo – sportowa powoli wypełniała się ludźmi przybyłymi z całego kraju i zagranicy. Na scenie odbywał się koncert w wykonaniu zespołu Lumen. O godz. 12.30 odmówiliśmy wspólnie modlitwę różańcową. Po modlitwie różańcowej obejrzeliśmy wspaniały koncert – widowisko
w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Głównym punktem rocznicowego dziękczynienia Radia Maryja była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Mering. Wraz z nim Eucharystię celebrowało 15 biskupów, liczni kapłani przybyli z pielgrzymami oraz dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Kolejny już raz był z nami ks. bp Wiktor Stulpinis z Łotwy. Oprawę Mszy Świętej zapewnili muzycy i soliści Orkiestry Koncertowej Victoria z Warszawy – Rembertowa.

W wygłoszonej homilii ks. bp Wiesław Mering wskazywał na nieocenioną rolę Radia Maryja
i ludzi sumienia związanych z rozgłośnią. Podkreślał, że Radio Maryja to apostolski głos, który
w świecie zdominowanym przez środowiska libertyńsko – lewicowe uczy chrześcijańskiego życia
i żarliwego patriotyzmu. Było też wezwanie do polityków, aby w swych działaniach ponad wszelkie inne interesy przedkładali troskę o dobro wspólne, o wspólną sprawę, której na imię Polska.

Po Mszy Świętej przedstawiciele najwyższych władz państwowych i rządu RP odczytali listy gratulacyjne z okazji 26 rocznicy Radia Maryja. „To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną, bezpieczną, sprawiedliwą Polskę, w dużej mierze stanowi zasługę wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja” – napisał prezydent Andrzej Duda. Słowa wdzięczności wybrzmiały także w liście pani premier Beaty Szydło i w życzeniach nadesłanych przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Przez cały dzień pielgrzymi mogli na miejscu spożyć ciepły posiłek, nabyć ciekawe książki,kupić toruńskie pierniki.

Po zakończonych uroczystościach pełni radości wracaliśmy do Gostynina, śpiewem i modlitwą dziękując Panu Bogu za ten pięknie przeżyty dzień.

Organizatorem pielgrzymki było Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.

Maria Przybysz

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa