Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XXVIII niedziela zwykła 11.10.15 r.

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem:  „Jan Paweł II – papież rodziny”. Po raz XV składamy uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, 16 i 22 października – dziękujemy Bogu za posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego orędownictwo.
 2. Wspieramy dziś Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jej zadaniem jest upamiętnianie pontyfikatu JP II. poprzez promowanie jego nauczania i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Rozpoczynamy dziś REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE. Głosi je wraz z ekipą ewangelizacyjną ks. Andrzej Pieńdyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Celem tych rekolekcji jest głoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie nas do żywego spotkania z Chrystusem. Dziś podczas wszystkich mszy św., jutro i we wtorek o godz. 19.00. Te spotkania będą trwały ok. 1,5 – 2 godz., a podczas nich głoszenie Słowa Bożego ubogaconego świadectwami, multimediami, aktywizacjami, różnymi formami modlitwy. Rekolekcje adresowane są do starszej młodzieży oraz do dorosłych. Jeśli ktoś jeszcze nie brał ulotki – można pobrać ze stolika z tyłu świątyni.
 4. Codzienny różaniec dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Dzieci przynoszą  wypisane na kartkach intencje. Po nabożeństwie losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów na wspólną z rodziną modlitwę. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domach
 5. W środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 oraz różaniec w ich intencji.
 6. W czwartek 15 października, Dzień Dziecka Utraconego. Ma on przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka, które na co dzień są tematem tabu. Ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Powinien być także okazją do udzielenia wsparcia, gdy rodzice wprost proszą: „Proszę, pomóż mi pożegnać się z moim dzieckiem”. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, w którym zmarło ich dziecko. Zapraszamy również babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych. Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców oraz ich rodzin w czwartek o godz. 17.00, a po niej na wspólny różaniec. Możemy przynieść znicze.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej i Różańcu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W następną niedzielę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i pracowników służby zdrowia zapraszamy na godz. 17.00 na różaniec, a po nim na mszę św.
 9. W Watykanie trwają obrady Nadzwyczajnego Synodu Biskupów. „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie”. Naszą modlitwą wspierajmy obrady Synodu.
 10. W sobotę 24 października organizujemy pielgrzymkę do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. W programie modlitwa przy grobie rodziców św. s. Faustyny, zwiedzanie domu św. Faustyna oraz msza św. w sanktuarium. Powrót ok. godz. 16.00.  Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy. Bardzo serdecznie prosimy, by zgłoszeń dokonać w tym tygodniu, do przyszłej niedzieli włącznie.
 11. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa