Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XXXI Niedziela zwykła 1.11.15 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów, za świętych i błogosławionych. Każdego roku szeregi Świętych powiększają się o kolejnych Bożych synów i córki, także spośród nas, Polaków. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki Świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.
 2. Z racji na Uroczystość msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.30. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza oraz Uroczysta msza św. Samochodami możemy wjeżdżać na parking wyznaczony na cmentarzu. Na cmentarzu św. Jakuba msza św. i procesja o godz. 12.00.
 3. Jutro Dzień Zaduszny. Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 11.00 – na cmentarzu w Nagodowie za wszystkich zmarłych. 
 4. Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli odpuszczenie kar i win, na które zasłużyli za życia. Przy spełnieniu następujących warunków: być w stanie łaski uświęcającej, zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się na intencje Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 5. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedzielę o 17.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
 6. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 7. Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zaprasza 8 listopada na godz. 16.00 do Bazyliki Katedralnej
  w Płocku na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej
 8. Zakończyliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni na nabożeństwach i tym, którzy w swoich domach trwali na modlitwie różańcowej.
 9. Kiermasz ciast zorganizowany przez Koło Misyjne na naukę Kemi i Karlosa przyniósł dochód w wysokości 1200 zł. Serdeczne Bóg zapłać
 10. W tym tygodniu Pierwszy czwartek i pierwszy piątek listopada. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. W piątek Adoracja od godz. 15. 00. Od 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.  
 11. Także w sobotę, o godz. 14.00 na cmentarzu św. Jakuba różaniec za zmarłych Pielgrzymów Skępskich.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tym razem modlitwą ogarniemy Syrię.
 13. W przyszłą niedzielę, między mszami o 16.00 i 17.30 odbędzie się w naszej świątyni monodram zatytułowany „Jezu ufam Tobie” w wykonaniu artysty krakowskiego, p. Krzysztofa Bigaja. Wielu z nas miało już możliwość wysłuchać koncertu p. Krzysztofa ku czci św. JPII w Sokołowie podczas majowego Rajdu rowerowego Serdecznie zapraszamy na ten poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Plakat informacyjny w gablocie. 
 14. Przypominamy, że cmentarz przy ulicy Kowalskiej jest w zarządzie administracyjnym naszej parafii.
  W imieniu Proboszcza cmentarzem administruje nasz organista, p. Andrzej Oniśk. Podczas minionego roku zostały na cmentarzu poczynione następujące prace: zakupiono 5 nowych pojemników na śmieci, zamontowano nowe nagłośnienie kaplicy, wymieniono wzmacniacz, mikrofony, głośniki oraz nowe okablowanie nagłośnienia, wymieniono wszystkie żarówki w kaplicy na typu LED, wymieniono Halogeny ze zwykłych na LED, zmniejszono przydział mocy z 23 KW do 3,5KW, co pozwoliło zmniejszyć opłaty za energię elektryczną o 85%  Za te wykonane prace składamy p. Andrzejowi serdeczne Bóg zapłać.
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa