Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XXXII Niedziela zwykła 6.11.2016 r.

 1. Do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy.  Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Dzięki tej pobożnej praktyce możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 2. Również do 8 listopada w naszym kościele Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową. Dziś o 17.30, w tygodniu o godz. 18.00. W tych mszach św. polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska wypisujemy na kartkach i wypełnione przynosimy do kancelarii lub zakrystii.  
 3. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
 4. W piątek, 11 listopada, Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich poległych za niepodległą Polskę. Także i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.  W naszym kościele msze o godz. 7.00 i 17.00. Miejskie uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30. Biskup Płocki Piotr Libera zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 11 listopada br. – Święto Niepodległości.
 5. KŻR organizują wyjazd na uroczystości intronizacyjne do Krakowa Łagiewnik w dniu 19 listopada. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. (w zależności od ilości uczestników). Zapisy u p. Ewy lub u p. Janki Skibińskiej. 
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXV rocznicę powstania Radia Maryja. Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy również u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii.  
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy modlić się o pokój dla Iraku.
 8. W naszej parafii będziemy też gościć ks. Rafała Krawczyka, duszpasterza Ormian, pracującego w Armenii. Ks. Rafał był w Gostyninie wraz z młodzieżą w lipcu podczas SDM. W naszej parafii będzie dzielił się doświadczeniem pracy wśród Ormian, a po mszach św. zbierał ofiary do puszki na swoją pracę w Armenii.   
 9. Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych z Poznania zaprasza 18 listopada na badania USG do Medicusa.  Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 10. Zakończyliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkim uczestnikom wspólnej modlitwyw kościele składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie cieszymy się i dziękujemy dzieciom za liczne codzienne przychodzenie na różaniec. Dzieci otrzymywały pamiątkowe obrazki do wyklejanki. Prosimy o jej przyniesienie do katechetów do 10 listopada. Będą nagrody.
 11. Dziś podczas mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie je roznosił już w tym tygodniu wg następującego porządku. Od godz. 10.30  
 • Wtorek – Marianów, Kleniew, Lisica, Leśniewice małe, Drzewce
 • Środa – Sierakówek
 • Czwartek – Leśniewice, Lipa, Sałki
 • Piątek – Brzozówka, Osada, Strzałki
 • Sobota – Stanisławów Skrzyński, Skoki, 18-stycznia, Wojska Polskiego

12. Polecamy naszą gazetę parafialną „W Promieniach Miłosierdzia”. Wiele ciekawych  artykułów. Polecamy wywiad z ks. Jarosławem, refleksje po premierze filmu „Smoleńsk”, zachętę do lektury ciekawych książek. Fotorelacje z bardzo wielu wydarzeń duszpasterskich również w wymiarze diecezjalnym i ogólnopolskim.  

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa