Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Zesłanie Ducha Świętego 15.05.16 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy Bogu za dar Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
 3. Dziś nabożeństwo majowe o 17.15, codziennie po mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy także do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych w mieście i na wioskach.
 4. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest już w Gostyninie i nawiedza nasz dekanat. Będzie kolejno w Duninowie, Soczewce, Lucieniu, Solcu, Sokołowie, w Szczawinie i w sobotę – w naszej parafii.
 5. Od środy zaczniemy rekolekcje maryjne przygotowujące nas do tego nawiedzenia. Poprowadzi je o. Paweł Gomulak, misjonarz miłosierdzia ze Zgromadzenia ojców oblatów Maryi Niepokalanej. Program rekolekcji mamy na folderach. Jest też w gablocie i na stronie internetowej. Zauważmy, że po południu są dwie msze św. dla dorosłych. Czasu więc nie powinno zabraknąć. Dzieci i młodzież mają swoje spotkania rekolekcyjne dla szkół w piątek. Oczywiście zapraszamy i w dni wcześniejsze wraz z rodzicami. Bardzo serdecznie zapraszamy na codzienny Apel Jasnogórski o godz. 21.00. 
 6. W sobotę o godz. 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo oczekiwania, ok. 16.30 wyjdziemy z procesją na przywitanie obrazu na skrzyżowanie ulic Polnej i 18-stycznia. Porządku procesji pilnują strażacy. Oni też będą pomagać różnym grupom nieść Obraz. W kościele odbędzie się powitanie i msza św.
  z udziałem ks. bpa Piotra Libery. Potem wieczorne nabożeństwa i czuwanie nocne. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu. Nie żałujmy czasu ani zmęczenia. Matkę trzeba powitać, ugościć i polecić jej wstawiennictwu u Boga wszystkie swoje sprawy. Jest to dla naszego pokolenia najważniejsze wydarzenie religijne. Godziny czuwania wiosek i ulic podane są na folderach. Dobrze by było podjąć czuwania również w nocy, tak jak je zaproponowaliśmy. Oczywiście jeśli ktoś nie może, niech czuwa przy Obrazie wtedy, kiedy mu czas pozwoli. Uczyńmy wszystko, by Maryja nie pozostała ani chwili sama. W folderach pojawił się błąd – dwukrotnie jest wymieniona ta sama grupa do adoracji. Właściwą jest godz. 6.00 rano. O godz. 2.00 czuwanie wyznaczyliśmy wiosce Marianów oraz osiedlu Zazamcze. Za błąd w druku bardzo przepraszamy.     
 7. Zachęcamy do udekorowania ulic, krzyży, figurek, domów i mieszkań. Możemy jeszcze dziś nabyć elementy dekoracyjne. Szczególnie prosimy o dekoracje mieszkańców ul. 18-stycznia, Moniuszki, Polnej, Wojska Polskiego, Legionów Polskich. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Najświętszej.
 8. Będziemy też dekorować trasę niesienia Obrazu, czyli od skrzyżowania ul. Polnej z 18-stycznia do Kościoła.  Ks. Wojciech zaprasza na godzinę 8.00 w sobotę wszystkich chętnych do pomocy przy dekoracji trasy procesji z Obrazem Matki Bożej. Będziemy dekorować ulice flagami. Prosimy chętnych o wcześniejsze zgłoszenie swojej pomocy do ks. Wojciecha.   
 9. W związku z nawiedzeniem będą zmienione godziny mszy św. w niedzielę 22 maja. Prosimy o zapoznanie się z tymi zmianami. Nie będzie mszy św. o godz. 17.30. Ważne jest – to praktyka wszystkich parafii, by uczestniczyć tego dnia we mszy św. przy Obrazie.
 10. Księga Oddania Parafii. Będziemy ją wypełniać podczas rekolekcji. Wpisu swojego zawierzenia, darów duchowych może wpisać każdy. Można to tez uczynić całymi rodzinami. Po nawiedzeniu księgę zawieziemy na Jasną Górę.
 11. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla lektorów.
 12. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Godziny mszy św. podane na folderu.
 13. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 14. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość rozpocznie się mszą św. w par. św. Marcina. Z procesją eucharystyczną wyruszymy do naszej parafii Prosimy o przygotowanie ołtarzyw tym roku mieszkańców Stanisławowa (przy kościele), a przy Centrum Kultury przez mieszkańców osiedla Zazamcze.   
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 12
W tym tygodniu: 12
Archiwa