AktualnościIntencje

16 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Dziękujemy ks. kan. Andrzejowi Pieńdykowi, vice rektorowi WSD w Płocku i wieloletniemu rektorowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia za obecność na naszych uroczystościach odpustowych.

3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek zawieszonymi pod chórem Diecezjalnej CARITAS.

4. Bardzo dziękujemy rodzinie śp. Józefa Śniechowskiego, naszego parafianina za przekazanie ofiar zbieranych do puszek podczas pogrzebu w wysokości 1250,20 na rzecz naszego płockiego Hospiccjum Caritas. Ofiary są darem od uczestników pogrzebu zamiast kwiatów. Bóg zapłać za tak piękny dar pomocy potrzebującym.

5. W ostatni wtorek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej. Podjęto decyzję o firmie, która w najbliższym czasie podejmie prace przy malowaniu kościoła.

6. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

7. W przyszłą niedzielę ks. Arkadiusz zaprasza dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.30.

8. Parafia św. Mikołaja w Duninowie, dnia 24 kwietnia o godz. 17.00 zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Prowadził je będzie ks. dr Jose Maniparambil z Indii – charyzmatyczny kapłan, ceniony rekolekcjonista, biblista i autor wielu cenionych książek, założyciel Biblia Academy w Indiach.

9. Ks. Leszek 25 kwietnia zaprasza lektorów na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

10. 1 maja zapraszamy na kolejny Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. W tym roku podążymy na Białe. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę uczestników. Prosimy o podanie adresu zamieszkania i peselu. Prosimy także o uiszczenie dobrowolnej ofiary wpisowej przeznaczonej na ubezpieczenie i posiłek.