Aktualności

3 rocznica katastrofy smoleńskiej

 

W środę – 10 kwietnia – minęła 3 rocznica katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, w której zginęli wszyscy pasażerowie – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz 94 wybitnych Polaków.

 

 

 

Na terenie naszej parafii znajduje się pomnik upamiętniający tragedię smoleńską. W godzinie tragedii – z inicjatywy nadleśnictwa i parafii – zebraliśmy się przy nim, by oddać hołd poległym oraz otoczyć ich modlitwą.

Zgromadzonych powitał nadleśniczy – pan Jacek Liziniewicz, króciutko przypominając wydarzenie sprzed 3 lat i moment postawienia pomnika. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, a po nim modlitwę poprowadził proboszcz parafii – ks. Sławomir Wiśniewski. Wśród wezwań modlitewnych były m.in.:

“Módlmy się do Boga za naszych zmarłych, zwłaszcza za Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką i całą delegację którzy zginęli dla dobra naszego kraju, aby cieszyli się oglądaniem Boga twarzą w twarz na wyżynach Niebieskiego Jeruzalem.

Módlmy się rodziny ofiar tragedii smoleńskiej, którzy opłakują śmierć swoich najbliższych, aby w swoim cierpieniu czerpali siłę z wiary.”

Następnie modliliśmy się litanią narodu polskiego dodając do niej wezwania związane z katastrofą smoleńską. Złożyliśmy wiece i zapaliliśmy znicze.

Modlitwę zakończył hymn “Boże coś Polskę”.

{gallery}smol13{/gallery}

Dodaj komentarz