18 października 2011r. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie misjonarza z diecezji płockiej księdza Radosława Zawadzkiego. Inicjatorką spotkania była uczennica klasy IVc Natalia Zawadzka, bratanica księdza misjonarza.

 

Podczas spotkania, w którym uczestniczyła klasa IVc i Vb ksiądz opowiedział jak wygląda jego codzienna praca na misjach w Peru. Zapoznał nas też z sytuacją mieszkających tam dzieci. Dzieci z Koła Misyjnego postanowiły wspomóc działania księdza misjonarza zobowiązując się do adopcji misyjnej. Poprosiliśmy księdza o wybranie z jego parafii dzieci, które moglibyśmy „zaadoptować”. Od tego czasu utrzymujemy stały kontakt z księdzem, pisząc maile.

Obecnie ksiądz przebywa w Peru w miejscowości Iquitos. W maju po powodzi, która objęła 90% jego parafii  ( Amazonka  zalała duże  obszary Iguitos) zwrócił się do nas  z prośbą o pomoc dla Karlosa Francisco Noa Vasquez i Kemi Jimena Noa Vazques. Karlos to 7 – letni chłopiec uczący się w drugiej klasie i jego siostra Kemi 3-latka rozpoczynająca w tym roku przedszkole. Ich tata – Karlos Magno – łodzią przewozi ludzi przez rzekę. Jest to praca, którą próbuje utrzymać rodzinę. Nie zawsze jednak może zarobić wystarczająco. Mama – Layda Gonzalita, pracuje w domu opiekując się Karlosem, Kemi i pozostałą trójka młodszego rodzeństwa.

Postanowiliśmy otoczyć opieką dwójkę rodzeństwa. Będziemy wspierać naszych „podopiecznych” duchowo i materialnie. Środki pozyskane z dwóch loterii misyjnych 500 zł. przeznaczyliśmy na pomoc dla Karlosa i Kemi.

 

Postaramy się jak najdłużej wspierać naszych „podopiecznych”. Będziemy utrzymywać z nimi kontakt za pośrednictwem księdza misjonarza. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie materialne organizowanych przez nas loterii.   

                                                                                      Opiekun Koła Misyjnego
                                                                                           Elżbieta Marciniak

 

Dodaj komentarz