Aktualności

Bierzmowanie 2017

W sobotę 29 kwietnia podczas Eucharystii o godzinie 11.00 w naszym kościele Ksiądz Infułat Wojciech Góralski udzielił sakramentu bierzmowania 89 młodym osobom z naszej parafii.

Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpili głównie uczniowie klas trzecich gimnazjalnych. Na uroczystość- oprócz młodzieży i świadków sakramentu – przybyli też kapłani z dekanatu, a także rodzice, animatorzy grup, dyrekcja Gimnazjum nr 1, wychowawcy klas oraz zaproszeni goście.

W homilii ks. Góralski nawiązał do niedawno przeżywanej niedzieli miłosierdzia Bożego oraz do trwającego tygodnia miłosierdzia. Akcentował, że miłosierdzie to spotęgowana dobroć. Wyrazem Bożego Miłosierdzia dla ludzi były liczne cuda Jezusa, ale największym jego przejawem było misterium paschalne czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Akcentował również że św. Jan Paweł II, który przyczynił się do rozpowszechnienia idei i kultu Bożego Miłosierdzia, sam również był miłosierny dla ludzi: zawsze łagodny, opanowany.  Na koniec życzył młodzieży, aby potrafili być miłosierni tzn. dobrzy i życzliwi  dla siebie wzajemnie i dla innych ludzi.

W ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania młodzież uczestniczyła w katechezach parafialnych, w spotkaniach w małych grupach pod przewodnictwem animatorów świeckich oraz w liturgii. Wszyscy przed bierzmowaniem skorzystali także z sakramentu pokuty.

{gallery}bierzmowanie/b17{/gallery}

 

Dodaj komentarz