Aktualności

BOŻE NARODZENIE – PASTERKA

Świętowanie Uroczystości Bożego narodzenia rozpoczęliśmy Pasterką. W procesji wejścia uczestniczyli Józef i Maryja. Wnieśli do świątyni Dzieciątko Jezus, które zostało złożone w żłóbku. Maryja z Józefem czuwali przy Dzieciątku podczas całej Pasterki. Nad żłóbkiem pojawiło się hasło: „Wierzcie w Ewangelię”.  

 

Liturgii Mszy św. „pasterskiej” przewodniczył proboszcz parafii, ks. Sławomir Wiśniewski. Kazanie wygłosił ks. Marcin Markiewicz, kapelan szpitala w Zalesiu. W homilii podkreślał, że „Ci, którzy ufają Jezusowi nie zawiedli się”.

Kaznodzieja zachęcał, aby zawierzyć swoje życie Jezusowi, mówić o swoich problemach właśnie teraz, w okresie świąt, przy żłóbku. W dzisiejszych czasach ludzie zabiegają o pieniądze i dobra materialne, ale często są nieszczęśliwi i pogubieni, ponieważ są daleko od Boga. Człowiek zatraca sens życia. – Biegnąc za kolejnym dniem zatrzymajmy się przy betlejemskim żłobie i poprośmy o błogosławieństwo – podpowiadał ks. Marcin. Do szczęścia  można dojść nawet przez ubóstwo, wystarczy tylko zaufać Jezusowi. – Pan Bóg jest miłosierny i uniżył się do ubóstwa. Ci, którzy ufają Jezusowi nie zawiedli się – mówił kapłan.

 {gallery}BNarodzenie{/gallery}

Dodaj komentarz