Aktualności

BRĄZOWI MEDALIŚCI DZIECEZJI PŁOCKIEJ

W sobotę 11 kwietnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbył się Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Diecezji Płockiej. Nasi ministranci, uczniowie szkół podstawowych zdobyli III miejsce.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: Szkoły Średnie, Gimnazja i Szkoły Średnie. Ministranci z naszej parafii po zdobyciu srebrnego medalu na Rejonowym Turnieju w Starej Białej zakwalifikowali się do Finału Diecezjalnego w kategorii Szkół Podstawowych. Na początku turnieju poprzez losowanie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasi ministranci trafili do grupy z ministrantami z Pułtuska i Sierpca. Po rozegraniu meczów w grupie jako zwycięzcy grupy znaleźliśmy się w półfinale, gdzie niestety ulegliśmy drużynie z parafii Korzeń. Jednak mecz o brązowy medal wygraliśmy zdecydowanie i tym samym w pełni zasłużenie staliśmy się trzecią drużyną ministrancką w Diecezji Płockiej w kategorii Szkół Podstawowych!!!!!!! Jest to historyczny sukces dla naszej parafii, bowiem nigdy wcześniej żadna z naszych drużyn ministranckich nie osiągnęła tak wysokiej lokaty podczas rozgrywek na szczeblu diecezjalnym! Gratulujemy brązowym medalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Jednocześnie dziękujemy rodzicom ministrantów za zaangażowanie, oraz pomoc w pięknym reprezentowaniu naszej parafii podczas turnieju. Dziękujemy Panu Jackowi Toruniewskiemu za transport, oraz wskazówki taktyczne podczas zawodów. Dziękujemy także Pani Wiolecie Szkudlarek za przygotowanie dla ministrantów pięknych strojów piłkarskich, które wzbudzały podziw u organizatorów turnieju

                                                                  Dekanalny Duszpasterz LSO

                                                                           Ks. Damian Jabłoński

{gallery}ministranci/MD15{/gallery}

Dodaj komentarz