Chór Parafialny

Chór powstał w 1997 roku wraz z powstaniem parafii. Parafią kierował wówczas pierwszy proboszcz ks. Jerzy Ławicki. Nabór kandydatów, próby, inauguracja i pierwsze Msze Święte z udziałem chóru odbywały się pod kierunkiem dyrygenta Andrzeja Sitka.

Ilość członków zmieniała się na przestrzeni 12 lat istnienia,a chór prowadzili w tym okresie Robert Wiśniewski i Marcin Mazurek.. Aktualnie jest nas 12 osób, w tym 10 kobiet i 2 mężczyzn. Chór prowadzi od 2007 roku organista Andrzej Oniśk.

Próby chóru odbywają się w Sali Katechetycznej Parafii w każdy czwartek po Mszy Św. Wieczornej o godzinie 18-tej.

Nasza działalność skupia się na oprawie muzycznej niedzielnej Eucharystii o godz. dziewiątej.Ponadto uczestniczymy w corocznych uroczystościach religijnych: Triduum Paschalne, Pasterka, Boże Ciało.Dotychczas prezentowaliśmy owoce naszej pracy w eliminacjach do Diecezjalnego Sacrosongu w lutym 2017 roku reprezentując nasz dekanat.Wszyscy chórzyści kochają śpiew i muzykę. Nie traktują przynależności do chóru jako przykrego obowiązku, ale czerpią z tego przyjemność, rozwijając przy okazji swoje talenty muzyczne. Swym śpiewem chórzyści pragną chwalić Pana Boga i wlewać w ludzkie serca wiarę,nadzieję i miłość. Jeśli lubisz śpiewać i poprzez systematyczny wysiłek doskonalić swoje wokalne umiejętności – nie wahaj się i przyjdź.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,

Tam ludzie dobre serca mają,

Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,

Ci nigdy nie śpiewają…”.