AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 3 lipca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja po Mszy Świętej o godz. 12.30.

3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.00.

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 19.00. Różaniec o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.30.

6. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za przygotowanie Jubileuszu 25 – lecia naszej parafii: księżom wikariuszom Leszkowi i Arkadiuszowi i grupom parafialnym. Dziękujemy ks. biskupowi Romanowi za obecność i przewodniczenie uroczystej Mszy Świętej. Dziękujemy za przybycie wszystkim proboszczom ks. Jerzemu, ks. Wojciechowi i ks. Sławomirowi. Dziękujemy za obecność wikariuszom i księżom pochodzącym z naszej parafii. Przede wszystkim dziękujemy za obecność parafian.

7. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy obdarzają nas swoją życzliwością i pomocą. Dziękujemy p. Witoldowi Kwiatkowskiemu z żoną za kwiaty przy figurze Matki Bożej przed kościołem i opiekę nad nimi (codzienne podlewanie). Dziękujemy p. Kasi Zgierskiej za kwiaty w donicach przed kościołem. Dziękujemy p. Ani Lemańskiej za nowe piękne tablice ogłoszeniowe przy wejściu do kościoły i przy kancelarii. Wszystkim za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy. Za tydzień przedstawimy plany dotyczące spraw remontowych w naszej parafii.