AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE / 8 maja 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe po Mszy Świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w następujących terminach: dzieci z godz. 11.00 zapraszamy na 9 maja na godz. 16.00, zaś dzieci z godz. 13.00 zapraszamy 10 maja na godz. 16.00.

7. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe o godz. 18.30
W poniedziałek mieszkańców ulic: Targowej, Zazamcze, Treli, Biernackiego, Piechota
We wtorek mieszkańców ulic: Mikulskiego, Jarmolińskiego, Makulińskiego, Morenowa, Dybanka.
W środę mieszkańców ulic: Górnej, Ziemowita, Legionów Polskich, Kwiatowej, 3 Maja.
W czwartek mieszkańców ulic: Kościuszki, Moniuszki, Armii Krajowej, Polnej, Wojska Polskiego.
W piątek mieszkańców ulic: Norwida, Zacisze, Jasna, Sienkiewicza, Marcinkowskiego, Kopernika, Świerkowej, Sosnowej.
W sobotę mieszkańców ulic: 18 Stycznia, Nałkowskiej, Iwaszkiewicza, Reja, Ozdowskiego.

8. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii odbędzie się 11 maja (w środę) o godz. 19.30 w parafii Miłosierdzia Bożego.