AktualnościMinistranci

Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłkę Nożna

W sobotę 16 listopada na hali Zespołu Szkół im. M.S Curie odbył się turniej ministrantów z naszego dekanatu. Drużyny były podzielone na dwie kategorie: Szkoła Podstawowa, oraz Gimnazjum wraz ze Szkołą Średnią. Łącznie do udziału w turnieju zgłosiło się osiem drużyn.

Nasza parafia była reprezentowana przez pięć drużyn: cztery tworzyli ministranci ze Szkoły Podstawowej, a jedna była złożona z ministrantów uczęszczających do Gimnazjum i Szkoły Średniej. Oprócz naszej parafii w turnieju wzięli również udział ministranci z parafii p.w. św. Marcina z Gostynina i ministranci z parafii p.w. św. Anny z Sokołowa.

Piękna rywalizacja, sportowy duch, oraz nieprzeciętne umiejętności niektórych z grona ministrantów wyłoniły zwycięzców w następujących kategoriach: W kategorii ministrantów ze Szkoły Podstawowej zwyciężyli bezkonkurencyjnie wygrywając wszystkie mecze ministranci z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Natomiast w kategorii ministrantów z Gimnazjum i Szkoły Średniej zwyciężyli ministranci z parafii p.w. św. Marcina z Gostynina.

Ponadto ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce w kategorii Szkół Podstawowych, a także trzecie miejsce w kategorii Gimnazjum i Szkoła Średnia.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Po wręczeniu pucharów dla najlepszych, oraz chwili dla fotoreporterów nasza drużyna ministrancka, która zajęła trzecie miejsce w kategorii Szkół Podstawowych zmierzyła się z drużyną reprezentowaną przez dzieci ze scholi.  Trzeba przyznać, że obie drużyny stworzyły piękne widowisko, które zakończyło się zwycięstwem ministrantów 2:0

Dla wytrwałych kibiców gratką całego turnieju był ostatni mecz, który został rozegrany pomiędzy naszą zwycięską drużyną ministrantów, a…. drużyną złożoną z księży i ojców, w której skład wchodzili:

Bramkarz: ks. Proboszcz Sławomir. Wiśniewski

Obrona: ks. Wojtek Piórkowski

Pomoc: P. Andrzej Mularczyk i P. Krzysztof Szkudlarek

Napastnik: Ks. Damian Jabłoński

Po pasjonującym meczu ostatecznie zwyciężyła drużyna księży i ojców, pokonując ministrantów 1:0.

Dekanalny Duszpasterz LSO

Ks. Damian Jabłoński

 {gallery}ministranci/turniej13{/gallery}