AktualnościOgłoszenia Parafialne

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU / 10 grudnia 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. W czwartek, o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ojców rodzin naszej parafii. Panowie modlący się co tydzień różańcem za swoje rodziny zapraszają do wspólnej modlitwy.

3. Msze Święte roratnie sprawowane są codziennie o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony. Dzieci po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne śniadanie roratnie. W tym tygodniu śniadania będą od poniedziałku do czwartku.

4. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Świece rozprowadza młodzież Ruchu Światło – Życie. Pod chórem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

6. W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego. Serdecznie zapraszamy!

7. W dniach 15 – 16 – 17 grudnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje. Zachęcamy do skorzystania z tego pięknego czasu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Przybysz – proboszcz najmniejszej parafii w naszym dekanacie – Soczewce.

8. 13 grudnia pamiętajmy o kolejnej 42. rocznicy Stanu Wojennego.

9. Dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji śniadań roratnich dla dzieci. Dziękujemy za ofiary, dary materialne i pomoc przy robieniu śniadań.

10. W tym tygodniu pan Organista będzie roznosił opłatek:
a. w poniedziałek od godz. 13.00 – ul. Konopnicka, Klonowa, Sosnowa;
b. we wtorek od godz. 14.00 – dokończenie ul. Kolejowej, ul. Budzyńskiego, Reja, Iwaszkiewicza, Nałkowskiej;
c. w środę od godz. 12.30 – ul. Leśna, Piaskowa, Wilczkowskiego, Jagiellończyka, Sadownika, Święcickiego, Kostkiewicza, Kopernika domy prywatne, Marcinkowskiego, ul. Polna domy prywatne;
d. w czwartek od godz. 13.00 – ul. Kutnowska domy prywatne, 3-go Maja domy prywatne, Sąsiedzka, Gościnna, Wspólna domy prywatne;
e. w piątek od godz. 14.00 – ul. Kopernika bloki.